MojAndroid

Google v súčasnosti patrí medzi najhodnotnejšie technologické spoločnosti na svete. Hneď po Apple, ktorý je stále na vrchole rebríčka, sa Google umiestnil na druhom mieste. Vďaka 2,63% nárastu hodnoty akcií spoločnosti, na 775.60$ za akciu, sa zvýšila hodnota internetového gigantu na 250 miliárd  dolárov. V porovnaní so septembrom minulého roka, to znamená nárast približne 25$ na akciu. Google má však stále čo doháňať. Hodnota spoločnosti Apple bola totižto stanovená na neuveriteľných 425 miliárd dolárov.

Google má do budúcnosti veľký potenciál rastu. Nebude to len príjem z reklám a iných služieb, ktoré ho budú poháňať. Podľa Chunka Mu z Forbes, budú hlavným hnacím motorom spoločnosti, jej nové “samoriadiace” automobily, ktoré majú údajne hodnotu biliónov dolárov. Tie spoločnosť už úspešne testuje v USA.

Zdroj: androidauthority

5.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+