MojAndroid

Ak sledujete dianie okolo najnovších inteligentných hodiniek, rozhodne vám neušli informácie o Samsung Gear Fit. Ide o prevé hodinky spoločnosti špecializované na šport, ktoré však okrem iného zvládajú aj ďalšie praktické veci ako zobrazovanie notifikácií, odpovedanie na správy či zobrazenie prichádzajúcich hovorov. Preto vás určite poteší aj správa o tom, že sa tieto hodinky dajú spárovať s inými, než Samsung smartfónmi.

Samsung-Galaxy-S5-foto-2

Náš tip
Recenzia | Samsung Galaxy S5 – nekorunovaný kráľ galaxií

Na spárovanie so zariadením inej značky vám treba iba dve Samsung aplikácie, ktoré si však musíte nainštalovať manuálne pomocou APK súborov (prikladáme na konci článku). Potom už stačí hodinky iba spárovať cez Bluetooth a využívať výhody, ktoré ponúkajú. Zahraničným redaktorom sa takto podarilo spárovať Gear Fit s Nexusom 5, HTC One aj One M8 a podobným postupom by sa hodinky mali dať pripojiť ku väčšine zariadení. Ako to funguje, si môžete prezrieť aj na nižšie priloženom videu.

Jedinými obmedzeniami takéhoto párovania je nutnosť mať na zariadení aspoň Android 4.3 a novší, a niekoľko funkcií, ktoré na iných ako Samsung zariadeniach nespustíte. Aj napriek tomu ide o zaujímavý poznatok a Samsung Gear Fit si tým môžu získať nových fanúšikov a majiteľov.

– Gear Fit Manager – apk súbor –

– Gear Fitness – apk súbor –

Zdroj: SamMobile

14.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+