MojAndroid

Počas dnešného hovoru so šéfdizajnérom hodiniek Moto 360 Jimym Wicksom sme sa mohli dozvedieť nové informácie v súvislosti s pripravovaným produktom. Detailná špecifikácia vrátane údajov o životnosti batérie alebo cene zatiaľ zverejnené neboli. Wicks však počas hovoru mal hodinky na ruke, takže Motorola už má funkčné prototypy.

V súvislosti s veľkosťou hodiniek, Wicks spomenul, že “nie sú príliš veľké, ani príliš malé” a prezradil, že priemer hodiniek je 46 mm. Pretože na obrázkoch siaha displej na hodinkách až po okraje, môžeme spomenutý rozmer použiť na určenie samotnej veľkosti displeja, ktorá by mala dosahovať približne 1,8-palcov. Ako sa dalo predpokladať, dôvod využitia okrúhleho displeja leží podľa dizajnéra v skutočnosti, že ponúka najväčšiu obrazovú plochu bez kompromisu vo funkčnosti a komforte.

Zaujímavosťou je, že hodinky sú “orientation-free”. To znamená, že ich môžete nosiť na ľavej aj pravej ruke, obrazovka sa automaticky prispôsobí, aby sa vám zobrazila správne. Hodinky budú tiež “vodeodolné”, no nebolo bližšie spomenuté, akú certifikáciu resp. mieru odolnosti ponúkajú. Potvrdená bola aj absencia fotoaparátu, ktorý je podľa tvorcov v prípade hodiniek nepotrebný. Čo sa týka podpory, podľa všetkého budú kompatibilné so všetkými Android zariadeniami s Androidom 4.3 Jelly Bean a vyšším.

Tajomstvom aj naďalej zostáva spôsob nabíjania. V konštrukcii hodiniek očividne nie je žiadny konektor a preto vznikla otázka, ako ich budú používatelia nabíjať. Či už sa bude jednať o bezdrôtové nabíjanie alebo je konektor jednoducho niekde šikovne skrytý sa zrejme dozvieme až po ich predstavení. V tomto momente sa však hodinky od Motoroly stávajú veľmi očakávaným produktom, ktorý bude mať na trhu významné postavenie.

Zdroj: phonearena
20.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+