MojAndroid

Apple AirPods sú akýmsi etalónom bluetooth slúchadiel. Ich najväčšou výhodou je pohodlie používania, ponúkajú dostatočnú výdrž a používatelia sa môžu spoľahnúť na veľmi jednoduché párovanie. V kvalite zvuku síce neprakračujú priemer, niekomu vôbec nesedia v ušiach, no aj tak patria medzi najobľúbenejšie bezdrôtové slúchadlá. Tento fakt nenechal dlho spať ani ostatných výrobcov a podobných bluetooth slúchadiel je na trhu už poriadne veľa. Väčšina z nich však vôbec nestojí za zmienku, sú hrubé, ťažké, nesedia v ušiach a zvuk je jedným slovom katastrofálny. Hoco ES26 ale také nie sú.

Gumený obal ochráni pred pádom

Predajné balenie je oproti klasickým Airpodom väčšie. V ňom sa nachádza krabička, ktorá akoby z oka vypadla slúchadlám od Apple. Tá je zabalená v gumenom obale, ktorý ju ochráni v prípade nežiadúcich pádov. Odňať z krabičky ju nie je najľahšie a bude to chcieť trochu cviku. Po prvých dvoch-troch pokusoch už budete vedieť, ako na to. Okrem krabičky sa v balení nachádza aj úchyt, pomocou ktorého slúchadlá pripnete napríklad na opasok. Výborná vec. Ja som ale slúchadlá používal bez gumeného obalu, pretože sa mi jednoducho nepáčil. Viem si ale predstaviť využitie tohto riešenia napríklad pri turistike a podobne.

Samotná krabička pôsobí solídnym dojmom, no nie až takým kvalitným ako originálnym. Slúchadlá sú takmer na nerozoznanie. Vložíte ich do nej veľmi jednoducho, stačí zasunúť a magnet sa postará o ostatné. Po vložení sa dokážu nabíjať, krabička totiž slúži aj ako nabíjačka. Slúchadlá sa s ňou spoja pomocou dvoch pinov na spodnej strane. Jej batéria ponúka kapacitu 400 mAh, v každom slúchadle sa nachádza 35 mAh batéria. Zaujímavosťou je, že krabička disponuje klasickým lightning konektorom, pomocou ktorého ju nabijete. Lightning kábel sa nachádza aj v predajnom balení.

Dvojhodinovú výdrž dosiahnete bez problémov

Počas testovania mi na jedno nabitie slúchadlá vydržali hrať približne 2 hodiny pri hlasitosti nastavenej na 60 percent, čo je dostatočne nahlas. V krabičke ich následne dokážete nabiť približne trikrát. Párovanie s telefónom prebieha veľmi jednoducho. Stačí slúchadlá vybrať z krabičky a automaticky sa prepnú do párovacieho režimu. Následne ich vyhľadáte pomocou vášho smartfónu a hotovo. Môžete počúvať.

Keď ich vložíte späť do krabičky, spojenie so smartfónom sa ukončí, po následnom vybratí sa zariadenia automaticky prepoja, o nič sa nemusíte starať. Výhodou je technológia bluetooth vo verzii 5.0, takže sa môžete spoľahnúť na veľmi dobrý dosah a kvalitu pripojenia. Počas testovania sa mi nestalo ani raz, že by sa slúchadlá náhodne odpojili, prípadne by hudba prestala hrať.

Kvalita zvuku by mohla byť lepšia. Počúvateľné to síce je a menej náročným používateľom budú plne vyhovovať. Basy sú trochu slabšie, no väčšie starosti mi robia výšky. Sú menej výrazné a zvuk je celkovo taký tlmený. Klasické Airpody hrajú proste lepšie. S maximálnou hlasitosťou som bol spokojný.

Počas testovania som uskutočnil aj niekoľko hovorov. Slúchadlá disponujú aj mikrofónom, takže s telefonovaním nebol problém. Kvalita hovoru bola v poriadku a druhá strana sa tiež nesťažovala. Telefonovanie so slúchadlami Hoco ES26 hodnotím veľmi pozitívne. V ušiach sedia celkom dobre a ich nosenie je pohodlné. Hmotnosť jedného slúchadla je len 3,8 gramu, krabička má 34 gramov.

Počas prehrávania môžete hudbu ovládať aj pomocou samotných slúchadiel. Dokážu reagovať na dotyk prsta. Klepnutím po slúchadle hudbu pozastavíte. Túto funkciu som využíval najviac a fungovala spoľahlivo. Dlhším podržaním prsta na slúchadle môžete preskočiť hranú skladbu a podobne. Tých gest, ktoré môžete so slúchadlami robiť, je viac, no úplne spoľahlivé nie sú.

Záverečné hodnotenie

Slúchadlá Hoco ES26 môžete kúpiť priamo v oficiálnom e-shope hocostore.sk za cenu 69,90 EUR, teda približne za polovicu ceny klasických Airpodov. Dostanete podobnú voľnosť a bezkáblové počúvanie hudby, jednoduché nabíjanie a rýchle párovanie. Na druhej strane, kvalita prehrávaného zvuku je skôr priemerná. Tieto slúchadlá si nebudú kupovať hudobní nadšenci, bežnému používateľovi určite postačia a ocení vyššie spomínané výhody. Výdrž batérie je v poriadku, prítomnosť mikrofónu zaručí bezproblémové telefonovanie.

Plusy

  • bluetooth 5.0
  • jednoduché párovanie
  • kvalitné spracovanie
  • pohodlné telefonovanie
  • gumený obal s uchytením na opasok v balení

Mínusy

  • menej výrazný zvuk vo výškach
  • cena by mohla byť nižšia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+