MojAndroid

Skutočne úspešné čísla zaznamenala spoločnosť HMD Global za minulý rok po stránke predaja inteligentných telefónov značky Nokia. Hoci išlo o technicky novú spoločnosť, meno Nokia a tradícia tejto značky zrejme zabrala dostatočne na to, aby sa výrobca umiestnil tesne za prvou desiatkov výrobcov smartfónov po stránke predaja zariadení.

Náš tip
Nokia 6: Zrejme len pre fanúšikov značky | RECENZIA

HMD Global a úspech značky Nokia

Čistý systém Android, kvalitná konštrukcia a dobrý pomer cena/výkon boli príznačné pre nové zariadenia Nokia. Aj to mohlo byť úspechom k dosiahnutiu predajov smartfónov na hodnote 8,45 milióna kusov. Ide však o čísla za celý minulý rok. Pozrime sa však na to po jednotlivých kvartáloch. Prvý kvartál roka priniesol predaje na hodnote 100 000 inteligentných telefónov. Druhý už následne 1,4 milióna kusov, tretí kvartál 2,8 milióna kusov a posledný “vianočný” kvartál priniesol až 4,15 milióna predaných kusov.

Náš tip
Nokia 8: Vlajková loď, ktorá nesklame ani náročných používateľov | RECENZIA

Dôležitou informáciou je, že tieto štatistiky zahŕňajú len inteligentné smartfóny pod značkou Nokia a nie modely ako Nokia 3310 či iné “základné” telefóny. Spoločnosť Counterpoint Research odhaduje, že v období október – december zaznamenala Nokia dokonca 1% podiel na trhu so smartfónmi. To prislúcha spomínanej hodnote 4,15 milióna predaných kusov v danom období.

Zaujímavosťou je tiež fakt, že pozícia v rebríčku 10 výrobcov smartfónov s najlepším predajom zariadení unikol Nokii len “o vlások.” Nokia dokonca prekonala predaj smartfónov Sony za rovnaké obdobie. Skončila skutočne tesne za čínskym výrobcom Meizu, ktorý zaznamenal predaje na úrovni 4,2 milióna zariadení a to očividne stačilo na desiate miesto v spomínanom rebríčku.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Páčia sa vám smartfóny značky Nokia? Zvažovali by ste kúpu niektorého modelu? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+