MojAndroid

Spoločnosť HMD Global, domov telefónov Nokia, dnes slávi prvé narodeniny. Je to pôvodne startupová spoločnosť, ktorá si za posledných 12 mesiacov získala množstvo fanúšikov a vo veľkom štýle navrátila značku Nokia na svetový trh. Predstavila šesť smartfónov a päť klasických tlačidlových telefónov a aktuálne pôsobí na 80 trhoch.

Rýchlo sa rozrastajúca spoločnosť

Všetko sa začalo rozruchom na MWC 2017 v Barcelone, kde si poriadny kus pozornosti uchytila Nokia 3310 v novodobom šate. Zaujímavosťou boli tiež nové smartfóny s čistým Androidom. Živé vysielanie uvedenia Nokií sledovalo vyše milióna ľudí. HMD Global vytvorila pre dobro svojich zariadení aj strategické partnerstvá s Google, Foxconn i Zeiss.

Daruje vám späť čas

HMD Global chce teraz však fanúšikom aj niečo darovať späť – čas. Spoločnosť dnes predstavuje začiatok svojej kampane „Buď darom“, ktorej cieľ je počas sviatkov spojiť ľudí jednoduchým a zmysluplným spôsobom. Tým, že sa nenecháte rozptyľovať svojím telefónom, môžete dať svojim milovaným najväčší dar zo všetkých – neoceniteľnú osobnú pozornosť.

Záväzky a úspechy produktov

HMD Global sa snaží dodržiavať svoj záväzok dodávať čistý Android svojim smartfónom. Prihliada na tradične dobrý a kvalitný dizajn a podľa slov výrobcu je každé zariadenie vybavené troma hlavnými princípmi: účelnými technológiami, praktickým dizajnom a čistým, bezpečným a vždy aktuálnym systémom Android. Android Oreo dostáva ako prvá Nokia 8. Čistý charakter Androidu dopĺňajú funkcie ako Android Instant Apps či Background Limits.

 

 

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+