MojAndroid

Samsung spolu s uvedením nových smartfónov Galaxy S8 predstavil svetu aj svojho nového hlasového asistenta Bixby. Ten by mal konkurovať veľkým hráčom, ako aj Asistent od Google, Siri od Apple, či Alexa od Amazonu. Bixby je oficiálne zatiaľ iba exkluzívnou doménou nových smartfónov. Vedeli ste však, že neoficiálne sa dá nainštalovať aj na starších zariadeniach? Ak chcete nového asistenta vyskúšať aj vy, stačí postupovať podľa jednoduchého návodu z XDA developers.

NÁVOD:

  • Ako prvé, budete musieť do svojho zariadenia nainštalovať nový Samsung Galaxy S8 launcher. Stačí stiahnuť a použiť APK súbor.
  • Druhým krokom je nainštalovanie samotného asistenta Bixby. Tiež prostredníctvom APK – alternatívny link.
  • Dlhým podržaním prsta na ploche spustite nastavenia launcheru
  • Aktivujte Bixby a reštartujte zariadenie
  • Po reštarte by ste pri posune na plochu vľavo mali nájsť hlasového asistenta Bixby

Bixby by pomocou tohto návodu mal fungovať na Samsungu Galaxy S7, Galaxy S7 edge, ale aj ďalších smartfónoch. Vyskúšajte ho aj vy a dajte nám vedieť, či funguje aj vám.

Zdroj: XDA

 

3.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+