MojAndroid

Hoci sa Google Now dá ovládať hlasom plnohodnotne zatiaľ iba v angličtine, stále viac to využívajú aj Slováci. Je to pohodlné a rýchle, no samozrejme len vtedy, keď to funguje korektne. Vedeli ste však o tom, že Google zaznamenáva všetky vaše hlasové vyhľadávania na svojich serveroch? Tak, ako sleduje vašu polohu či vyhľadávanie, vedie si záznamy aj o vašich hlasových príkazoch. Tie si môžete na špeciálnom webe vypočuť a zasmiať sa na úrovni svojej hovorenej angličtiny, alebo záznamy rovno aj vymazať. Ukážeme vám, ako na to.

Náš tip
Google chce do svojej umelej inteligencie vložiť ľudskosť, ktorá iným robotom chýba

Ako si vypočuť a vymazať všetky hlasové vyhľadávania cez Google?

Základom je špeciálny web Voice and Audio Activity, ktorý zobrazuje všetky vaše hlasové vyhľadávania. Tu si môžete vaše jednotlivé hlasové príkazy prehrať, prípadne ich vymazať. Nemusíte tak robiť po jednom vyhľadávaní, vymazať sa dá celá história naraz. Stačí urobiť nasledovné kroky:

  • Vpravo hore kliknite na Menu (tri bodky),
  • Zvoľte Odstrániť možnosti (áno, výborný preklad do slovenčiny…)
  • Z ponuky vyberte, či chcete vymazať históriu za daný deň, týždeň alebo celú históriu (možnosť Rozšírené > Celé obdobie),
  • Potvrďte svoju voľbu a história sa vymaže.

Podarilo sa vám vymazať históriu hlasových hovorov? Ak áno, môžete si vymazať aj ďalšie veci, ktoré o vás Google vie…

6.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+