MojAndroid

Google svojho hlasového asistenta Google Now neustále vylepšuje a niektoré zmeny boli prezentované aj na tohtoročnej konferencii I/O v San Franciscu. Google Now tak už rozumie aj zámenám a prepojenému vyhľadávaniu, napríklad: „Aký vysoký je Roy Hibbert? Za aký tím hrá?“ Tieto rozšírené funkcie sú dostupné anglicky hovoriacim používateľom v Spojených štátoch a je bohužiaľ veľmi otázne, kedy sa podobnej funkcionality dočkáme aj v našich končinách.

Google Now answers

Ďalšou zmenou, týkajúcou sa anglicky hovoriacich používateľov, je väčší dôraz na personalizáciu vyhľadávania. To znamená, že Google Now bude do vyhľadávania zahŕňať aj výsledky, získané z používateľovho Gmailu, Google kalendára a profilu na Google+. K mnohým informáciám z týchto zdrojov mal Google Now prístup aj predtým, ale po novom budú plne prístupné aj cez hlasové vyhľadávanie. To znamená, že hlasový asistent bude schopný odpovedať na otázky typu: „Aké mám plány na zajtrajšok?“ a okamžite vyhľadá napríklad príslušné informácie v kalendári.

Vynovené hlasové vyhľadávanie sa bude týkať letov, rezervácií, objednávok, plánov a tiež fotografií, ktoré je založené na kontextovom spracovávaní obrázkov. Takže používatelia, ktorí majú svoje fotografie uložené na Google+, môžu svojmu hlasovému asistentovi zadávať jednoduché príkazy, týkajúce sa fotiek, ako napríklad „Ukáž mi moje fotky z Jamajky“.  Google Now má však dobre zvládať aj náročnejšie zadania typu „Ukáž mi moje fotky účesov/jedla/áut

Zdroj: phonearena.com

15.8.2013
 • Rai

  „Aký vysoký je Roy Hibbert? Za aký tým hrá?“

  Tím.

  • Branislav Caban

   Opravené, vďaka za upozornenie:-)

 • Robert Koren

  dik za pripomienku zas zakazujem google search tak isto ako som zakazal vsetko search na mojich zariadeniach …..

 • forrel

  ta slovencina tam bude mozno,ked uz my nebudeme…

+