MojAndroid

Všetci Android fanúšikovia už asi vedia o Siri, hlasovej asistentke, ktorú Apple vyvinul pre jeho najnovší smartfón iPhone 4S. Možno ste nielen raz počuli majiteľa tohto telefónu ako sa novou funkciou chváli. U nás síce Siri nemá až tak veľké využitie pokiaľ nehovoríte anglickým, nemeckým alebo francúzkym jazykom, ale v zahraničí je to už predsa len o niečom inom. Hlasová asistentka je pritom jedným z najväčším marketingovým lákadlom na kúpu iPhone 4S. Je však lepšia ako hlasové ovládanie od spoločnosti Google? Google Voice Actions je na Androidoch už od verzie 2.1+, dávno pred Siri. Od Androidu 2.1 po dnešný Android verzie 4.0 samozrejme prešiel mnohými zmenami a vylepšeniami. Kto je teda lepší, Siri alebo Voice Actions? Pozrite si video od Motoroly, ktoré vám na túto otázku odpovie.

Ako môžete vidieť, hlasové ovládanie od Google jednoznačne zvíťazilo. Jedno sa však Siri uprieť nemôže a to je jej “osobnosť”. Zatiaľ čo Voice Actions je hlavne o funkciách a praktickom využití, Siri vám rada poradí aj s takými otázkami ako napríklad kde zakopať mŕtvolu. Využije však niekto takúto pomoc? :)

29.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+