MojAndroid

Poznáte Siri? Ak nie, mali by ste vedieť, že ide o najnovšiu a asi aj najlákavejšiu funkciu nového iPhone 4S. Siri je hlasová asistentka, ktorá dokáže odpovedať na všetky možné otázky a to za pomoci hlasovej interakcie s telefónom. Zatiaľ čo u nás kvôli slabej podpore iných jazykov ako Angličtiny takúto funkciu veľmi nevyužijeme, v anglicky hovoriacich krajinách je to už o niečom inom. Ako prvé zariadenie kde sa Siri podarilo spustiť bol iPhone 4, no teraz by hlasová asistentka Siri teoreticky mohla fungovať na ľubovoľnom zariadení, vrátane tých s operačným systémom Android. S touto informáciou prišiel tím vývojárov Applidium, ktorí tvrdia, že sa im podarilo prelomiť bezpečnostný protokol Siri, pomocou ktorého iPhone 4S komunikuje so servermi na spracovanie hlasových dát. Háčik je v tom, že Apple pri komunikácií kontroluje unikátne ID z iPhone 4S a pri podozrivej aktivite by mohol Siri znefunkčniť aj na ňom.

Pravdou je, že Siri je skutočne vyspelou formou komunikácie so smartfónom. Hoci už teraz sa Android vývojári pokúšajú o jeho imitáciu v projektoch akým je napríklad Iris, stále ide však len o akúsi slabšiu verziu Siri. Čo by ste povedali na práve takéto riešenie v podobe hacknutej Siri na Androide – v čisto teoretickej hladine keby fungovala aj v slovenskom jazyku? :)

Zdroj: pocketnow.com

16.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+