MojAndroid

Rok 2018 sme v redakcii začali veľkými zmenami – spustili sme nový web a úplne nové logo. Nová stránka so sebou prináša aj ďalšie projekty a povinnosti, preto sme sa rozhodli prijať ďalších členov do redakcie. V histórii redakcie hľadáme prvýkrát redaktorov cez inzerát na stránke. Ak si o takejto práci vždy sníval, teraz už nečakaj a ozvi sa nám!

Koho hľadáme a čo od teba očakávame

Ak si fanúšik mobilov, to je výborný základ. Hľadáme človeka, ktorý je zodpovedný a má cit pre detail. Hľadáme niekoho, kto má skúsenosť so smartfónmi, sleduje každý nový model, ktorý sa objaví na trhu. Vie vyjadriť svoj názor a objektívne zhodnotiť plusy a mínusy testovaného zariadenia. Vie dobre fotografovať a nebojí sa postaviť pred kameru a povedať svoj názor na aktuálne témy, testy zariadení či aplikácií a hier.

Tvoje úlohy a zodpovednosti

Ako redaktor budeš zodpovedný za obsah, sledovanie aktuálnych noviniek, výber aplikácií a hier, nebudú chýbať ani testy smartfónov a príslušenstva. Ideálne je, aby si bol z Bratislavy, budeš mať možnosť chodiť priamo do redakcie a na tlačové konferencie. Naša redakcia má vždy možnosť zúčastňovať sa exkluzívnych novinárskych akcií aj v zahraničí.

Z Barcelony sa hlásia dvaja naši reprezentanti :-) #barcelona #mwc2018 #pressatwork

Príspevok, ktorý zdieľa MojAndroid.sk (@mojandroid.sk),

Okrem portálu MojAndroid.sk máme aj ďalšie weby, ktoré sa venujú témam Windows, iPhone či elektroautá a hybridy. Ak ťa tieto témy zaujímajú, budeš mať príležitosť prispievať aj tam.

Koľko si zarobíš?

Aby bolo jasné – toto je platená pracovná ponuka, nechceme od teba, aby si písal články zadarmo alebo za nejaké púzdro na mobil.

Ako externý redaktor si vieš zarobiť od 50 do 200 eur. Závisí to od množstva času, koľko budeš chcieť písaniu venovať ale aj od náročnosti tém, ktoré budeš spracovávať.

V prípade, že sa dohodneme na fulltime job, tak sa tvoj plat môže pohybovať od 600 do 1200 eur mesačne. Odmena sa bude odvíjať od tvojich skúseností, tvojho prístupu, počtu a kvality článkov a videí, ktoré spravíš. Všetko si dohodneme osobne.

V redakcii na teba už čaká monitor, Chromebook alebo notebook s Windows 10. Na výber dostaneš aj smartfón, samozrejme s Androidom, ktorý budeš používať. Počas písania nebudeš mať o mobily žiadny problém, budeš dostávať aktuálne novinky.

Niečo o našej redakcii

Náš portál vznikol v máji v roku 2010, zo začiatku to bol web pre Android fanúšikov. Momentálne máme svoju redakciu v Bratislave, kde sa často stretávame. Ak si z Bratislavy, určite ti nájdeme miesto a pripravíme pracovný stôl. Ak si z iných kútov Slovenska, nevadí, pracovať môžeš aj z domu či kaviarne. Je to na tebe.

MojAndroid má aktuálne viac ako 420-tisíc čitateľov, web má návštevnosť viac ako 800-tisíc návštev a 1.5 milióna videní stránky mesačne. Okrem toho máme viac ako 86-tisíc fanúšikov na Facebooku, viac ako 7.500 ľudí nás sleduje na YouTube. Pekné čísla, však? O všetkých našich čitateľov sa budeš starať aj ty.

Návštevnosť sme si vybudovali samostatne, sme nezávislé médium a preto nehľadaj za nami žiadny veľký portál, ktorý by nám naháňal čitateľov. Aj preto pozorne sledujeme novinky a štatistiky, aby sme prinášali čo najlepšie články.

V redakcii sa snažíme pravidelne stretávať aj na neformálnych akciách. Už od vzniku webu organizujeme MojAndroidovicu, väčšinou ideme na predĺžený víkend na chatu alebo do prírody. Nechýbajú oslavy narodením portálu, vianočné trhy či pokerový večer.

Ozvi sa nám

Ak ťa táto ponuka zaujala, určite sa nám ozvi. Ak máš záujem o fulltime pozíciu, stačí, ak mi pošleš na e-mail svoju video vizitku. Sprav krátke predstavenie svojej osoby, ukáž nám svoj mobil a povedz pár kladných a negatívnych vecí, ktoré si si počas používania všimol. Na záver predstav dvoma vetami svoje tri najpoužívanejšie aplikácie. Odkaz na YouTube video mi pošli na e-mail michal(zavináč)mojandroid(bodka)sk a do predmetu napíš „MojAndroid #PracaSnov„.

Ak by si chcel písať externe, to znamená že máš čas na len na niekoľko noviniek do týždňa, tiež sa nám ozvi. V tomto prípade netreba posielať video, stačia nám tvoje skúšobné články. Každý si môže vybrať témy, ktoré spracuje: (1) napíš krátku recenziu na svoju obľúbenú aplikáciu (2) napíš krátke hodnotenie svojho mobilu a pridaj ho do nášho katalógu (3) vyhľadaj a spracuj aktuálnu novinku, ktorú si posledne zachytil a myslíš, že je zaujímavá. Tieto tri články pošli na e-mail michal(zavináč)mojandroid(bodka)sk a do predmetu napíš „MojAndroid #PracaSnov externe„.

Tešíme sa na vaše e-maily a možnú spoluprácu. Odpovieme na každú zaslanú žiadosť o #PracuSnov.

13.3.2018
 • kolos

  chcem sa spýtať, na koľko je dôležitá angličtina pri tejto ponuke práci?

  • Michal Chabada

   Samozrejme znalosť angličtiny je potrebná, je dôležité rozumieť anglickému textu či videu. Aktívne hovoriť počas práce nie je potrebné, až do momentu, kedy redaktor cestuje na press trip do zahraničia :-)

 • Deiwid Stále Rocker

  Ja sa chcem zase spýtať podobné niečo ako kolega dole len zo slovenčinou….ako je tá dôležitá pri písaní článkov?

  • Michal Chabada

   Slovenčinu treba samozrejme ovládať na výbornú. Máme aj korektorku, ale základ je, aby sa redaktor vedel vyjadriť zrozumiteľne. A možno by sme to skúsili aj s človekom z Českej republiky. Slováci nemajú problém s čítaním českých textov :)

   • Deiwid Stále Rocker

    Ja by som asi mal záujem len teda neviem čo znamená dobrú slovenčinu

    • Jefficko

     Ved to daj po cesky, bude sranda

    • čitateľ

     To nebude len problém so slovenčinou :) Treba výbornú slovenčinu, nie dobrú.

   • Deiwid Stále Rocker

    Ako posledná otázka treba spraviť video?

   • Deiwid Stále Rocker

    Zajtra vám niečo pošlem teda nejaké to video :)

    • Michal Chabada

     Výborne, budem čakať na e-mail :)

     • Deiwid Stále Rocker

      Natočím postrihám zabavím sa dúfam, že to bude mať význam.Taká maličkosť mal by som záujem skôr o prácu na plný úväzok ak by sa potom dalo poriešit.

   • KalichVydra

    Kľudne aj po čínsky s týmto prístupom.

 • MaxCore

  Je možnosť ako externý redaktor „pracovať“ z domu? Alebo sa všetko odohráva v Bratislave priamo u vás?

  • Michal Chabada

   Áno, externý redaktor môže robiť aj z domu, nemusí byť v BA. Máme kolegov v mestách Martin, Liptovský Mikuláš či Košice.

   • Jefficko

    Tak to je dobry Home Office

 • Pavol Horňák

  Dobrý deň, mám rovnako otázku ako spoludiskutujúci – je možnosť externej spolupráce? Vyštudoval som žurnalistiku a angličitnu, čo sa mobilov týka, tam hlavne ako bežný „hobby“ užívateľ čerrám info hlavne z gsm a phoneareny. Ďakujem.

  • Michal Chabada

   Jasné, je to možné. Výborný profil, určite sa mi @pavolhork:disqus ozvi :)

   Doplnil som info k externej spolupráci – v tomto prípade stačí poslať 3 skúšobné články (netreba video) – každý si môže vybrať 3 témy, ktoré spracuje:
   (1) napíš krátku recenziu na svoju obľúbenú aplikáciu
   (2) napíš krátke hodnotenie svojho mobilu a pridaj ho do nášho katalógu
   (3) vyhľadaj a spracuj aktuálnu novinku, ktoru si posledne zachytil a myslíš, že je zaujímavá.

   • Jefficko

    Ako dlho budete prijmat tieto clanky na posudenie? Mate limjt dokedy sa moze clovek zapojit?

    • Michal Chabada

     Oznam je stále aktuálny, predpokladám že necháme možnosť zapojiť sa do konca marca, podľa toho, koľko ľudí sa zapojí :)

 • Je možné zapojiť sa ako externý redaktor aj počas štúdia na strednej škole, keď ešte nemám 18 rokov? :)

  • Jefficko

   Ved napis meno rodica a mas vystarane :D

 • Jefficko

  Fiiiha to budete mat teda novych aplikantov. Drzim palce. Zapojil by som sa aj ja.. ale. No dam sancu ostatnym :D

 • MARZ

  No lákavá ponuka pre nas fanúšikov.

 • a

  mozno by stacilo rano si precitat gsm arenu a nechat to prebehnut translatorom. tak mi to prijde…

 • mmedlen

  Ahojte, chcem sa spýtať, kedy bude uzávierka výberu? Písal som (nakoniec na obe pozície) a nedostal som žiadnu odpoveď. Je mi jasné, že je čerstvo po sviatkoch, ale rád by som vedel či môj email pristál do správnej schránky. :)

  • Michal Chabada

   Ahoj, áno je pravda, že cez sviatky som e-maily neriešil, takže sa všetkým dnes alebo zajtra ozvem, ponuka je stále aktuálna :)

   • mmedlen

    ahoj, stále som sa nedostal po odpoveď. Nie, že by to bola jediná vec na ktorú čakám, ide mi skôr o prístup k ľuďom, ktorí minú nejaký ten čas na to aby niečo napísali, alebo natočili a nič z toho(ani feedback…). príde mi to trošku neseriózny prístup. :-/

    • Michal Chabada

     Ahoj, odpísal som každému čitateľovi, ktorý sa ozval. Aktuálne postupne prechádzame všetky vystupu a hodnotíme si ich interne. Pre istotu mi pošli e-mail ešte raz, možno sa mi niekde dostal do spamu či iného ako hlavného priečinka. Používame Gmail, tak sa to niekedy zatúla.

     • mmedlen

      Tak sa to asi stratilo v spame v tom prípade. :) Poslal som totiž dva maily, tak si asi ujo Google povedal, že spamujem – pôvodný bol k externej spolupráci, druhý bol aj s videom, lebo som si povedal, že prečo to neskúsiť.

      Máš to tam opäť – spojil som ich do jedného, dúfam, že to nebude priveľmi neprehľadné.

      • Michal Chabada

       Vďaka, teraz mi to prišlo a idem čítať. Zajtra sa ozvem :-)

       • mmedlen

        Super, tiež ďakujem. :)

 • Ondrej

  Chcel by som sa spýtať či odpovedáte každému pretože mne žiadna odpoveď neprišla. Ďakujem

 • Deiwid Stále Rocker

  No Čakám a Čakám ale čakať sa asi nevyplatí asi dlho vyberáte .Núž dúfam , že s ami ozvete a vyberiete si ma budem veľmi rád .PRestal so aj hladať medzi tým prácu veď mám eso v rukáve menom mojandroid.sk Len tie mesiace bez práce tažko žiť čo už ja čakám na najlepšie,

+