MojAndroid

Rok 2018 sme v redakcii začali veľkými zmenami – spustili sme nový web a úplne nové logo. Nová stránka so sebou prináša aj ďalšie projekty a povinnosti, preto sme sa rozhodli prijať ďalších členov do redakcie. V histórii redakcie hľadáme prvýkrát redaktorov cez inzerát na stránke. Ak si o takejto práci vždy sníval, teraz už nečakaj a ozvi sa nám!

Koho hľadáme a čo od teba očakávame

Ak si fanúšik mobilov, to je výborný základ. Hľadáme človeka, ktorý je zodpovedný a má cit pre detail. Hľadáme niekoho, kto má skúsenosť so smartfónmi, sleduje každý nový model, ktorý sa objaví na trhu. Vie vyjadriť svoj názor a objektívne zhodnotiť plusy a mínusy testovaného zariadenia. Vie dobre fotografovať a nebojí sa postaviť pred kameru a povedať svoj názor na aktuálne témy, testy zariadení či aplikácií a hier.

Tvoje úlohy a zodpovednosti

Ako redaktor budeš zodpovedný za obsah, sledovanie aktuálnych noviniek, výber aplikácií a hier, nebudú chýbať ani testy smartfónov a príslušenstva. Ideálne je, aby si bol z Bratislavy, budeš mať možnosť chodiť priamo do redakcie a na tlačové konferencie. Naša redakcia má vždy možnosť zúčastňovať sa exkluzívnych novinárskych akcií aj v zahraničí.

Z Barcelony sa hlásia dvaja naši reprezentanti :-) #barcelona #mwc2018 #pressatwork

Príspevok, ktorý zdieľa MojAndroid.sk (@mojandroid.sk),

Okrem portálu MojAndroid.sk máme aj ďalšie weby, ktoré sa venujú témam Windows, iPhone či elektroautá a hybridy. Ak ťa tieto témy zaujímajú, budeš mať príležitosť prispievať aj tam.

Koľko si zarobíš?

Aby bolo jasné – toto je platená pracovná ponuka, nechceme od teba, aby si písal články zadarmo alebo za nejaké púzdro na mobil.

Ako externý redaktor si vieš zarobiť od 50 do 200 eur. Závisí to od množstva času, koľko budeš chcieť písaniu venovať ale aj od náročnosti tém, ktoré budeš spracovávať.

V prípade, že sa dohodneme na fulltime job, tak sa tvoj plat môže pohybovať od 600 do 1200 eur mesačne. Odmena sa bude odvíjať od tvojich skúseností, tvojho prístupu, počtu a kvality článkov a videí, ktoré spravíš. Všetko si dohodneme osobne.

V redakcii na teba už čaká monitor, Chromebook alebo notebook s Windows 10. Na výber dostaneš aj smartfón, samozrejme s Androidom, ktorý budeš používať. Počas písania nebudeš mať o mobily žiadny problém, budeš dostávať aktuálne novinky.

Niečo o našej redakcii

Náš portál vznikol v máji v roku 2010, zo začiatku to bol web pre Android fanúšikov. Momentálne máme svoju redakciu v Bratislave, kde sa často stretávame. Ak si z Bratislavy, určite ti nájdeme miesto a pripravíme pracovný stôl. Ak si z iných kútov Slovenska, nevadí, pracovať môžeš aj z domu či kaviarne. Je to na tebe.

MojAndroid má aktuálne viac ako 420-tisíc čitateľov, web má návštevnosť viac ako 800-tisíc návštev a 1.5 milióna videní stránky mesačne. Okrem toho máme viac ako 86-tisíc fanúšikov na Facebooku, viac ako 7.500 ľudí nás sleduje na YouTube. Pekné čísla, však? O všetkých našich čitateľov sa budeš starať aj ty.

Návštevnosť sme si vybudovali samostatne, sme nezávislé médium a preto nehľadaj za nami žiadny veľký portál, ktorý by nám naháňal čitateľov. Aj preto pozorne sledujeme novinky a štatistiky, aby sme prinášali čo najlepšie články.

V redakcii sa snažíme pravidelne stretávať aj na neformálnych akciách. Už od vzniku webu organizujeme MojAndroidovicu, väčšinou ideme na predĺžený víkend na chatu alebo do prírody. Nechýbajú oslavy narodením portálu, vianočné trhy či pokerový večer.

Ozvi sa nám

Ak ťa táto ponuka zaujala, určite sa nám ozvi. Ak máš záujem o fulltime pozíciu, stačí, ak mi pošleš na e-mail svoju video vizitku. Sprav krátke predstavenie svojej osoby, ukáž nám svoj mobil a povedz pár kladných a negatívnych vecí, ktoré si si počas používania všimol. Na záver predstav dvoma vetami svoje tri najpoužívanejšie aplikácie. Odkaz na YouTube video mi pošli na e-mail michal(zavináč)mojandroid(bodka)sk a do predmetu napíš “MojAndroid #PracaSnov“.

Ak by si chcel písať externe, to znamená že máš čas na len na niekoľko noviniek do týždňa, tiež sa nám ozvi. V tomto prípade netreba posielať video, stačia nám tvoje skúšobné články. Každý si môže vybrať témy, ktoré spracuje: (1) napíš krátku recenziu na svoju obľúbenú aplikáciu (2) napíš krátke hodnotenie svojho mobilu a pridaj ho do nášho katalógu (3) vyhľadaj a spracuj aktuálnu novinku, ktorú si posledne zachytil a myslíš, že je zaujímavá. Tieto tri články pošli na e-mail michal(zavináč)mojandroid(bodka)sk a do predmetu napíš “MojAndroid #PracaSnov externe“.

Tešíme sa na vaše e-maily a možnú spoluprácu. Odpovieme na každú zaslanú žiadosť o #PracuSnov.

13.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+