MojAndroid

Rok 2020 je pre redakciu MojAndroid.sk veľmi výnimočný. Portál oslávi v máji svoje okrúhle desiate narodeniny. Začali sme ako fanúšikovia a postupne sme jednu dekádu vytvorili silné technologické médium, ktoré pomáha čitateľom pri výbere a používaní smartfónov.

Pred dvoma rokmi sme spustili nový web a zmenili logo. Prvýkrát sme zverejnili inzerát, že hľadáme redaktorov, tento rok sa šanca objavila opäť. Sledujeme neustále zmeny v mediálnom biznise a chceme sa im aj my prispôsobiť – to znamená pravidelne vydávať podcasty, nové videá či komentované live stream prenosy zo zaujímavých podujatí, na ktoré máme exkluzívny prístup. Ak si vždy sníval o takejto práci, je načase sa nám ozvať do redakcie.

Koho hľadáme a čo očakávame

Ak si Android fanúšik, to je výborný základ. Hľadáme človeka, ktorý je zodpovedný a má prehľad v technologickom svete. Hľadáme redaktora, ktorý má bohaté skúsenosti so smartfónmi, mení smartfón každý polrok a sleduje novinky, ktoré sa objavujú na trhu.

Nový redaktor musí vedieť vyjadriť svoj názor na aktuálne technologické témy, vie byť objektívny pri testoch, aby mohol zhodnotiť plusy a mínusy pri recenzii zariadenia. Redaktor musí mať cit pre fotografiu a nesmie sa báť postaviť pred kameru či povedať svoj názor pri podcastoch.

Tvoje úlohy a zodpovednosti

Ako redaktor budeš zodpovedný za obsah, sledovanie aktuálnych noviniek, výber aplikácií a hier, nebudú chýbať ani testy smartfónov a príslušenstva. V redakcii budeš pracovať pri tvorbe multimediálneho obsahu, to znamená tvoriť články, videá, podcasty alebo príspevky na sociálne siete. Komunikovať budeš s našimi čitateľmi, ktorým pravidelne odpovedáme na rôzne otázky a postrehy. Nebudeš samozrejme na všetko sám, ale rôzne úlohy budete spoločne riešiť s ostatnými redaktormi v redakcii.

Hľadáme človeka z Bratislavy, aby mal možnosť pracovať v našej redakcii a vedel sa zúčastňovať na tlačových konferenciách. Naša redakcia sa pravidelne zúčastňuje aj exkluzívnych novinárskych akcií v zahraničí.

Koľko si zarobíš? Hľadáme fulltime redaktora

Aby bolo jasné – toto je platená pracovná ponuka, nechceme od teba, aby si písal články zadarmo alebo za nejaké puzdro na mobil.

V prvom rade hľadáme niekoho na fulltime job, to znamená že to bude tvoja primárna práca. Do redakcie hľadáme niekoho skúseného, ideálne ak by mal vyštudovanú žurnalistiku a už mal skúsenosti s písaním.

Ponúkame plat, ktorý sa môže byť od 1000 do 1300 eur mesačne (živnosť alebo TPP). Odmena sa bude odvíjať od tvojich skúseností, tvojho prístupu, počtu a kvality článkov a videí, ktoré spravíš. Všetko si dohodneme osobne.

V redakcii na teba už čaká monitor, Chromebook alebo notebook s Windows 10. Na výber dostaneš aj smartfón, samozrejme s Androidom, ktorý budeš používať. Počas písania nebudeš mať o mobily žiadny problém, budeš dostávať aktuálne novinky na testovanie.

Chceš písať z domu? Môžeš byť externista

Ak si študent alebo más voľný čas a chcel by si písať o technologických novinkách, máme príležitosť aj pre teba. Ako externý redaktor si vieš zarobiť od 50 do 300 eur. Závisí to od množstva času, koľko budeš chcieť písaniu venovať ale aj od náročnosti tém, ktoré budeš spracovávať. Odmena sa počíta podľa počtu znakov, ktoré napíšeš.

Niečo o našej redakcii

Náš portál vznikol v máji v roku 2010, zo začiatku to bol web pre Android fanúšikov. Momentálne máme svoju redakciu v Bratislave, kde sa často stretávame. Ak si z Bratislavy, určite ti nájdeme miesto a pripravíme pracovný stôl. Ak si z iných kútov Slovenska, nevadí, pracovať môžeš aj z domu či kaviarne. Je to na tebe.

MojAndroid má aktuálne viac ako 420-tisíc čitateľov, web má návštevnosť viac ako 800-tisíc návštev a milióna videní stránky mesačne. Okrem toho máme viac ako 86-tisíc fanúšikov na Facebooku, skoro 10-tisíc ľudí nás sleduje na Instagrame a YouTube. Pekné čísla, však? O všetkých našich čitateľov sa budeš starať aj ty.

Návštevnosť sme si vybudovali samostatne, sme nezávislé médium a preto nehľadaj za nami žiadny veľký portál, ktorý by nám naháňal čitateľov. Aj preto pozorne sledujeme novinky a štatistiky, aby sme prinášali čo najlepšie články. Optimalizujeme obsah, aby sme prinášali objektívne a komplexné informácie našim čitateľom.

mojandroid blog

V redakcii sa snažíme pravidelne stretávať aj na neformálnych akciách. Už od vzniku webu organizujeme MojAndroidovicu, väčšinou ideme na predĺžený víkend na chatu alebo do prírody. Nechýbajú oslavy narodenín portálu, vianočné trhy či pokrový večer.

Ozvi sa nám

Ak ťa táto ponuka zaujala, určite sa nám ozvi. Ak máš záujem o fulltime pozíciu, stačí, ak mi pošleš na e-mail svoju video vizitku. Sprav krátke predstavenie svojej osoby, ukáž nám svoj mobil a povedz pár kladných a negatívnych vecí, ktoré si si počas používania všimol.

Na záver predstav dvoma vetami svoje tri najpoužívanejšie aplikácie. Odkaz na YouTube video mi pošli na e-mail michal(zavináč)mojandroid(bodka)sk a do predmetu napíš “MojAndroid #PracaSnov2020“.

Ak by si chcel písať externe, to znamená že máš čas na len na niekoľko noviniek do týždňa, tiež sa nám ozvi. V tomto prípade netreba posielať video, stačia nám tvoje skúšobné články.

Každý si môže vybrať témy, ktoré spracuje: (1) napíš krátku recenziu na svoju obľúbenú aplikáciu (2) napíš krátke hodnotenie svojho mobilu a pridaj ho do nášho katalógu (3) vyhľadaj a spracuj aktuálnu novinku, ktorú si posledne zachytil a myslíš, že je zaujímavá. 

Tieto tri články pošli na e-mail michal(zavináč)mojandroid(bodka)sk a do predmetu napíš “MojAndroid #PracaSnov externe“.

Tešíme sa na vaše e-maily a možnú spoluprácu. Posledný krát sa nám pre veľký záujem nepodarilo odpísať každému záujemcovi, čo ma mrzí. Preto sa tentoraz posnažím, aby som odpísal na každú prijatú žiadosť.

Inzerát je aktuálny do 30.3.2020.

Ďaľšie inzeráty

14.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+