MojAndroid

Chatovacia aplikácia HIWE prináša na mobilné zariadenia komunikátor v štýle 90-tych rokov. Hlavnou cieľovou skupinou sú ľudia od 13 do 19 rokov a potom používatelia od 25 do 35 rokov, ktorý práve 90-te roky zažili ako mladiství a radi by sa k pôvodnému chatovaniu vrátili aspoň týmto spôsobom. Aplikácia HIWE si zjavne našla svojich fanúšikov, však už po 2 mesiacoch mala viac ako 16 000 nových používateľov, ktorí poslali viac ako 40 000 fotiek a 250 000 správ. Zaujímavosťou je, že až 84% používateľov sú ženy a iba 16% používateľskej základne tvoria muži. Hlavným cieľom autorov je vytvoriť chatovaciu službu, ktorá nebude založená na like-och a počte sledovateľov. Popularita sa počíta pomocou intenzity chatovania v jednotlivých meme, ktoré sú rozdelené podľa rôznych tém.

My všetci (20+ rokov) sme vyrástli v dobre pred nástupom konvenčných sociálnych sietí. Medzi rokmi 1997 a 2005 bolo prirodzené viesť konverzáciu s cudzími ľuďmi cez internet. Neskôr sa ľudia na sociálnych sieťach začali škatuľkovať do skupín priateľov, rôznych kruhov alebo podľa followerov. Osloviť cudzieho človeka, ktorého dopredu nepoznám, je teraz možné len na nejakej zoznamke. A koľko ľudí vôbec odpovie naspať? – povedal jeden zo zakladateľov aplikácie HIWE.

HIWE chce ľudí prinútiť komunikovať nie na základe toho, s kým sú priatelia, ale na základe toho, aké spoločné záujmy majú. A to je rozhodne koncept, ktorý by mohol a mal fungovať. Ak vás táto aplikácia zaujala, môžete si ju stiahnuť do svojho Android alebo iOS zariadenia zadarmo.

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
18.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+