MojAndroid

Myšlienka vytvoriť nový operačný systém Android sa v hlavách zakladateľov Andyho Rubina, Richa Minera, Nicka Searsa a Chrisa Whitea zrodila už takmer pred desiatimi rokmi, kedy bola založená rovnomenná spoločnosť Android Inc. Spoločnosť Google neskôr v roku 2006 prejavila záujem o tento projekt a prebrala iniciatívu nad vtedy ešte neznámym Androidom. O dva roky neskôr bol vydaný prvý beta SDK a nová éra Androidu sa mohla začať.

V roku 2008 sa na trh dostal prvý smartfón od Google, dobre známy ako T-Mobile G1 (tiež HTC Dream), ktorý bol prvým zariadením s týmto operačným systémom vo verzii 1.0, ktorá integrovala Google služby a podporovala multitasking. Ďalšie verzie postupom času pribúdali a získavali vždy originálne pomenovanie podľa rozličných zákuskov. Dnes máme väčšina z nás v našich zariadeniach poslednú verziu Android Jelly Bean, ktorá priniesla pravdepodobne najväčší prínos v rýchlosti samotného systému. Pretože história verzií Androidu je naozaj rozsiahla, pre našich čitateľov sme si špeciálne pripravili malú infografiku, kde si môžete pozrieť hlavné verzie systému a aké najzaujímavejšie novinky priniesli.

historia android verzie

15.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+