MojAndroid

Niekedy sa človek chytí akéhokoľvek námetu a vytvorí niečo pútavé a zaujímavé. Dobrým príkladom je aj hra Highway Traffic Racer Planet od tvorcu isTom Games. Tá využíva ako hlavný prvok bežnú dopravnú situáciu a predsa dokáže prinútiť hráča občas sa zapotiť.

Planéta ciest a áut

Úvodná obrazovka hry
Úvodná obrazovka hry

Highway Traffic Racer Planet je po grafickej stránke pomerne odlišná od ostatných hier, kde sa s autíčkom človek naháňa za najvyšším skóre. Jednoducho povedané, všetko na tej malej planéte, ktorá je hlavným prostredím hry zhranatelo. Doslova. Nie že by išlo o variáciu hry Minecraft, napríklad kolesá sú guľaté aj tak, ale tvary nie sú niekedy zrovna prirodzené.

Prostredím je v hre už spomínaná planéta. Vo svojej podstate však ide o akúsi malú planétku, ktorú hráč obehne aj dvadsaťkrát za hru iba s tým, že jeho okolie sa priebežne mení.

Úlohou hráča je tentokrát udržiavať rýchlosť auta a vyhýbať sa autám v protismere, ak hráč hrá obojsmerný mód. V praxi ale je čo robiť aj v jednosmernom. Ďalej je na výber ešte oddychový mód a časované kolo.

Módy hry
Módy hry

Vyberať si hráč môže aj v garáži. Celkovo má k dispozícii až 20 áut v piatich kategóriách. Odomyká si ich postupne za peniaze v hre.

Nakoniec má možnosť voľby človek aj pri teréne alebo aj “charaktere planéty”. Normálny, púštny a ďalšie dva iné.

Výber vzhľadov terénu planéty
Výber vzhľadov terénu planéty

Highway Traffic Racer Planet: (Ne)originálny a zábavný

Celkovo teda ide o celkom dobrú hru, avšak nie je prvá svojho druhu. Ani názov nie je celkom originálny. Už pár rokov je totiž v Obchode Play dostupný napríklad titul Traffic Racer s veľmi podobnými módmi či možnosťami. Možno polemizovať o tom, či práve tu tvorca nenabral inšpiráciu.

Ak hľadáte novú hru na vyskúšanie, táto stojí za to. Za zmienku stojí možno fakt, že v hre sa tiež nachádzajú nejaké tie mikrotransakcie. Určite však človek strávi pri tejto hre aspoň pár minút, aby vydržal obiehať túto planétu zaplnenú dopravou čo najdlhšie.

Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma

23.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+