MojAndroid

Spoločnosť Hi-Tec predstavila inteligentné topánky Hi-Tec Navigator. Tento zaujímavý kúsok obuvi vyzerá na prvý pohľad ako klasická outdoorová teniska, ktorými je výrobca vo svete známy. V skutočnosti ale ide o inteligentnú obuv, ktorá obsahuje Bluetooth a ľahko sa prepojí s vašim telefónom.

K teniskám je k dispozícii aj aplikácia Lechal, s ktorou výrobca pracoval pri príprave nových topánok. Aplikácia funguje veľmi jednoducho – ponúka štandardné navigačné možnosti, no na zmenu smeru vás budú upozorňovať topánky. Obe totiž obsahujú vibračné motorčeky a pred odbočením vždy zavibruje topánka na jednej nohe v závislosti od smeru, do ktorého máte odbočiť. Okrem toho topánky vibrujú iným spôsobom v prípade, ak ste zabudli odbočiť alebo ak prídete do cieľa.

Samozrejme, topánky sú vybavené aj ďalšími špeciálnymi technológiami, ktoré spríjemnia chôdzu. Sú extrémne ľahké, výborne udržujú sucho a sú ideálne aj na jemnú turistiku. Ich cena ale vôbec nie je nízka. Stoja 229,99 GBP, čo znamená, že v prepočte na eurá pôjde o cenu na úrovni vyššej ako 270 EUR.

Zdroj: Hi-Tec

9.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+