MojAndroid

Spotify je stále najpoužívanejšou hudobnou streamovacou službou na svete. Jedným z dôvodov je aj neustála snaha o inováciu jej mobilnej aplikácie. Podľa portálu GSMarena jej teraz pridáva funkciu hlasového prebudenia aplikácie pomocou príkazu „Hey Spotify“.

Spotify upozorňuje na novú funkciu v notifikačnej lište

Už minulý mesiac vyplávali na povrch informácie že Spotify pracuje na možnosti prebudenia aplikácie bez použitia rúk. Mal by k tomu stačiť jednoduchý hlasový príkaz „Hey Spotify“. Redaktor portálu GSMarena tvrdí, že  už má dokonca funkciu aktívnu v aplikácii Spotify na svojom smartfóne Samsung Galaxy S21.

V notifikačnej lište systému sa mu objavila notifikácia, ktorá upozorňuje na novú funkciu a vyzýva na jej použitie. Vyslovenie frázy „Hey Spotify“ prebudí hudobnú aplikáciu a vyvolá vstavané hlasové vyhľadávanie Spotify, Znamená to, že aplikácia neustále monitoruje hlasové príkazy aj v prípade, že ju nemá používateľ spustenú.

Funkcia nájde využitie hlavne pri šoférovaní automobilu

Podľa pravidiel ochrany súkromia spoločnosti Spotify týkajúcich sa používania hlasových dát, uchováva iba hlasové prepisy, ktoré vykonáte po klepnutí na hlasové tlačidlo alebo po vyslovení frázy prebudenia. Nemusíte sa tak báť, že by vás služba tajne špehovala alebo zbierala iné osobné údaje.

Táto funkcia nepridáva žiadne ďalšie možnosti okrem toho, že umožňuje spúšťať hlasové vyhľadávanie Spotify bez použitia rúk. Jej používanie je rovnako ľahké ako používanie výrazov „Hey Google“ alebo „Hey Siri“ v systéme Android alebo iOS. Následne môžete požiadať Spotify o počúvanie konkrétneho umelca, zoznamu skladieb, podcastu alebo albumu.

Nová funkcia nájde využitie hlavne automobiloch, v ktorých je zakázané siahať počas jazdy na smartfón. Netreba pripomínať, že aplikácia Spotify podporuje aj platformu Android Auto. Tá sa stáva súčasťou stále väčšieho množstva vozidiel popredných automobiliek. Funkcia hlasového vyhľadávania Spotify bola prvýkrát uvedená na trh v roku 2019 pre používateľov služby Spotify Premium.

Náš tip
Ktoré aplikácie o nás zdieľajú najviac informácií? Vedie Instagram

 

7.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+