MojAndroid

Je to už roky, čo sa hlasové Vyhľadávanie Google na zariadeniach s Androidom aktivuje pomocou frázy “OK, Google”.  Príkaz “OK, Google” umožňuje potom ovládať zariadenie takmer bez použitia rúk. Dajú sa ním totiž vyvolať špecifické funkcie. Podporu tohto príkazu si so sebou priniesol aj Google Asistent.  S príchodom Google Home sa však objavil aj ďalší príkaz. Presnejšie, vyhľadávanie s spustilo aj po zadaní “Hey Google”.

Na smartfónoch začal Google testovať frázu “Hey Google” už počas októbra a hoci vtedy sa testovala len na malom okruhu používateľov, aktuálne sa rozširuje k ďalším. V zahraničí hlásia príchod notifikácie vyzývajúcej k tomu, aby si použvatelia opäť nastavili frázy pre spustenie vyhľadávania. Stačí zájsť do Nastavení a kliknúť na Google, Vyhľadávanie a Hlas. Ak máte však nastavený jazyk smartfónu Slovenčinu, nebude to podporované.

Aktuálne sa teda dá spustiť služba Google Vyhľadávanie a Google Asistent pomocou “OK Google” alebo “Hey Google”.

Zdroj: androidpolice.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+