MojAndroid

Hoci sa dá v dnešnej dobe vyhľadať množsvo článkov na tému bezpečnosti hesiel, stále je jednou z najpoužívanejších kombinácií číselná postupnosť 123456 a podobné perly. Väčšina z nás jednoducho rieši problém až keď nastane. Britská spoločnosť Intelligent Environments, ktorá vyrába bankové softvéry si preto povedala, že vytvorí niečo, čo by malo byť pre ľudí prirodzenejšie a zároveň bezpečnejšie.

Náš tip
Nepozorní ľudia vyzradia svoje heslo i na kameru

Výsledkom je 4-miestny PIN kód, kde namiesto čísel zadávate emotikony. Vyššiu bezpečnosť ako pri číselných kombináciách však tvorí fakt, že v ich verzii máte na výber až zo 44 smajlíkov, kým pri číslach máte na výber len z 10 možností. Logicky, 4-miestny smajlíkový PIN tak tvorí niekoľkonásobne vyššiu možnosť kombinácií, ako klasický číselný PIN. Pri neopakujúcich sa smajlíkoch je to skoro 3,5 milióna kombinácií, kým pri neopakujúcich sa číslach je to “len” 7290 jedinečných kombinácií.

[vimeo 130728753 w=701 h=394]

Smajlíky majú okrem toho aj ďalší význam – môžu odnaučiť ľudí používať číselné kódy, akými sú rôzne zapamätateľné dátumy. Bohužiaľ, jedna vec je niečo vymyslieť a druhá vec je priniesť to i do praxe. Smajlíkov, ktorí nám umožnia vstup do internet bankingu sa teda v najbližšom čase ešte nedočkáme. Tlačová správa Intelligent Environments zároveň vraví, že spoločnosť si nedala tento nápad patentovať. Ktokoľvek ho teda bude chcieť implementovať – môže tak spraviť.

Zdroj: The Verge 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+