MojAndroid

Virtuálna realita sa postupne dostáva aj do našich každodenných životov. Tento postup je ale zatiaľ veľmi pomalý, no virtuálna realita sa napriek tomu vyvíja a napreduje. To najlepšie z tohto sveta si teraz môžete vyskúšať aj na Slovensku. V Trnave vyrástlo unikátne miesto s názvom Heroes Laser Arena, ktoré združuje nadšencov virtuálnej reality a podobných digitálnych zážitkov.

Laser game a virtuálna realita na jednom mieste

Názov arény pochádza ešte z čias, keď sa tu hrala iba populárna hra Laser Game. Pre tú je k dispozícii obrovská hracia plocha s rozlohou 400 m² s množstvom prekážok a zákutí, kde sa môže vyblázniť aj veľká skupina hráčov. To, prečo sme do Trnavy prišli my, sa však ukrývalo v druhej časti podniku. Tu sa totiž nachádzala taká výbava s virtuálnou realitou, akú sme doteraz ešte nikde nevideli. Nielenže ste si tu mohli vyskúšať tie najlepšie hry a aplikácie cez HTC Vive, ale k dispozícii boli ďalšie headsety Oculus Rift a Playstation VR.

Niektoré z nich boli napojené k počítačom, ku ktorým bol pripojený aj volant s pedálmi, takže bolo zrejmé, že pôjde o pretekársky zážitok. Tak to aj bolo a vo virtuálnej realite sme si mohli vychutnať hru Project Cars. Usadení sme boli v špičkových pretekárskych sedačkách. Samozrejme, na hlave sme mali headset s virtuálnou realitou, a tak bol celý zážitok z pretekania výrazne umocnený. Kombinácia ovládania volantom, sedenia v takejto sedačke v takmer ležatej polohe a virtuálnej reality nám poskytol skutočne adrenalínový zážitok.

Virtuálne plošiny Virtualizer umožnia pohyb vo virtuálnej realite

Najväčším lákadlom Heroes Laser Arena je však jednoznačne časť s virtuálnymi plošinami Virtualizer. Ako sme sa dozvedeli, niečo takéto nikde inde na Slovensku alebo v Čechách nenájdeme. Virtuálne plošiny boli výrobcom špeciálne navrhnuté pre potreby Hero Laser Areny a ponúkajú zážitok, aký sa len tak nevidí – umožnia vám vo virtuálnej realite chodiť.

Niečo podobné je predstavou azda každého hráča počítačových hier. Veď si to predstavte – môžete sa prechádzať bo bitevnom poli, utekať za nepriateľmi (alebo pred nimi) a zažiť na vlastnej koži to, čo inokedy vnímate iba prostredníctvom obrazovky. Musíme uznať, že je to skutočne veľký zážitok. Z obrázkov môžete vidieť, ako taký virtualizér vyzerá. Ste k nemu pripútaní (aby ste z neho neušli) a môžete sa oň zapierať. To je veľmi dôležité, pretože chôdza na takejto plošine nie je taká, na akú ste zvyknutí.

Nohami tam skôr “šúchate”, ako by ste ich mali dvíhať a robiť klasické kroky. Na takýto pohyb sme si chvíľu zvykali, no po niekoľkých minútach nám to šlo už lepšie. K dispozícii je niekoľko druhov hier – my sme si zahrali akúsi akčnú stredovekú hru, kde sme zbierali rôzne predmety a po ceste mečom zabíjali kostlivcov. Ako sme sa dozvedeli, v aréne je legendami opradená najmä hra Strašidelný zámok, ktorá vyľaká aj skutočných odvážlivcov.

Heroes Laser Arena: Dostupné miesto plné zábavy

Nám sa veľmi páčil najmä celkový koncept arény. Je to miesto ako vystrihnuté zo sna akéhokoľvek fanúšika počítačových hier a digitálnej zábavy. Ak ste ešte neskúšali laser game, tuto na to máte fantastické podmienky. Ak máte radi klasické konzoly, môžete sa s kamarátmi zahrať v špeciálnom kútiku. A ak chcete objavovať to najnovšie a najlepšie z virtuálnej reality, Heroes Laser Arena je pre vás to pravé miesto. Ani nie hodinu cesty od Bratislavy a zároveň bližšie k iným mestám na strednom Slovensku, Heroes Laser Arena je skvelé miesto na večery s priateľmi alebo aj s celou rodinou. V podniku sú desiatky miest na sedenie a ak vysmädnete alebo vyhladnete, poteší vás kompletný bar aj s občerstvením. Viac informácií nájdete na heroeslaserarena.sk.

23.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+