MojAndroid

Obľúbenú video streamovaciu službu je možné na Slovensku používať od marca minulého roka. Aktuálna cena predplatného je 6,99 € mesačne. V prípade, ak si službu predplatíte na celý rok, zaplatíte 54,99 €, čo vychádza 4,60 € mesačne. Portál cnbc.com teraz informoval o tom, že služba zdražie.

Na úvod hneď dobrá správa, zdražovanie sa zatiaľ netýka Slovenska, ale len USA. Stane sa tak vôbec po prvýkrát v histórii. Ako už býva zvykom, predplatné v USA je podstatne drahšie ako predplatné na Slovensku.

Z aktuálnych 14,99 USD za zvýši na 15,99 USD mesačne. Vyššia cena sa prejaví v nasledujúcom fakturačnom období od 11. februára 2023.

“Niet pochýb o tom, že ceny produktov sú príliš nízke. Spočiatku sme nemohli stratiť veľa peňazí a potrebovali sme rýchlo získať predplatiteľov. Myslím, že tento problém je už za nami.”

Gunnar Wiedenfels, finančný riaditeľ Warner Bros. Discovery

Spoločnosť sa momentálne snaží čo najviac znížiť náklady, a to aj vo vlastnej originálne produkcii, pretože práve tá tvorí ich značnú časť. Silným finančným zaťažením je aj spojenie s Discovery+. Cieľom spoločnosti je do roku 2025 dosiahnuť zisk na úrovni 1 miliardy dolárov.

Rástli aj ceny konkurencie

HBO Max nie je jedinou video streamovacou službou, ktorá v poslednom období zvyšovala ceny. Spravila tak aj najbližšia konkurencia, zatiaľ našťastie nie na Slovensku. Disney+ od 8. decembra minulého roka zvýšila cenu predplatného z 8 na 11 USD mesačne. Ak si predplatiteľ chce nechať pôvodnú mesačnú platbu, má možnosť prejsť na nové predplatné s reklamami.

Disney+ predplatné

Predplatné Disney+ u nás momentálne stojí 7,99 € mesačne. V prípade, ak si predplatíte celý rok, dostanete dva mesiace zdarma.

Netflix tiež spustil lacnejšie predplatné s reklamami, ktoré na Slovensku dostupné momentálne nie je. Jeho cena je 6,99 USD mesačne, u nás ceny predplatného bez reklám začínajú na 7,99 €. Streamovacia služba zvyšovala cenu predplatného viackrát. V ktorých krajinách a o koľko sa zvýšila, nájdete v článku Netflix opäť zvyšuje cenu predplatného a opäť nie na Slovensku.

Náš tip
V decembri skončia v službe Netflix viaceré zaujímavé filmy a seriály
13.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+