MojAndroid

Všetci fanúšikovia Harryho Pottera (je vás podľa mňa ešte stále neúrekom) držte sa! Niantic pripravuje “pokračovanie” nesmierne populárnej hry Pokémon GO, ale tento raz pôjde o Harry Potter: Wizards Unite. Redaktori portálu Techcrunch patria medzi tých šťastných, pretože navštívili kancelárie Niantic-u a sprostredkovali, čo sa priamo od vývojárov o hre dozvedeli. Vo svojej podstate bude hra HP: Wizards Unite pokračovateľom Pokémon GO, ale zrejme naštve príležitostných hráčov: hra je údajne tak do hĺbky prepracovaná, je v nej neustále čo robiť a počet zberateľských predmetov je priam nekonečný.

Rowlingová nie je zapojená…

…a tiež hlasy postáv sú len napodobeninami hlasov hercov, ale to hre nemusí ubrať na kvalite. Hra by mala vyjsť niekedy v priebehu tohto roka, predpokladá sa, že tesne pred začiatkom leta. Bude dostupná v 17 jazykoch, prútik ako príslušenstvo zatiaľ nebude zahrnutý (žiaľ :-( ), minimálne požiadavky na hardvér budú rozumné, AR bude voliteľné, hra bude zdarma (ale, samozrejme, s in-app transakciami). Čo sa teda bude dať v hre (tak podobnej a zároveň tak rozdielnej od PoGO) robiť?

Prechádzka čarovným svetom

Hráč bude prechádzať čarodejníckou verziou reálneho sveta a vyhľadávať miesta rôznych stretnutí a miesta, kde sa nachádzajú “zberateľské predmety”. Hra sa odohráva v svete časovo zasadeného po udalostiach Darov smrti (posledná časť Harryho Pottera). V tomto svete sa rozptýlili rôzne čarovné predmety a bytosti do muklovského sveta a vyhrážajú sa odhalením existencie mágie: čarodejníci a čarodejnice teda musia tieto bytosti nájsť a poradiť si s nimi. Hráč je členom tímu SOS (Statue of Secrecy) a je poverený sledovaním týchto bytostí a nahlasovaním ministerstvu mágie miesta, kde sa objavia. Mapa je podobná ako v Pokemon Go.

Čarovanie prútikom

Keď hráč nájde lokalitu magického stvorenia, vstúpi do AR minihry, kde napríklad musí poraziť monštrum ohrozujúce jeho postavu. To sa deje všeobecne “kreslením” určitého tvaru prstom po obrazovke, aby sa vrhlo kúzlo. Čím presnejšie a rýchlejšie je nakreslená stopa kúzla, tým je väčšia sila kúzla (obdobne ako v Pokemon GO).

Všetko, s čím sa hráč stretne, je zberateľné a patriace do jednej z mnohých kategórií: magická zoológia, čierna mágia, zvláštnosti, čarovné hry a šport, Rokfort a pod. Každý zberateľský predmet sa vkladá do “zberateľského katalógu”.

Hráč môže mať jednu z troch “profesií”, a to: auror, magický zoológ alebo profesor. Zrejme pôjde o to, že jedna “profesia” dáva hráčovi viac bojovej zdatnosti, ďalšia je lepšia pre skrotenie tvorov, atď. A profesia nie je len jedna špeciálna schopnosť, ide o celý strom schopností a zručností, čím je hra schopná konkurovať aj “serióznejším” RPG.

Medzi hlavné aspekty hry patria aj Pevnosti

Pevnosti sú trošku podobné Gymom z Pokemon GO v tom, že sú zamerané na viacerých hráčov. Ide o veľké, zrejmé miesta na mape, kde sa hráč môže spolu so štyrmi ďalšími pripojiť k boju proti množstvu nepriateľov. Zámerom je získať vzácne zberateľské predmety a iné odmeny.

Hra by mala toho obsahovať omnoho viac, vyzerá komplexnejšie ako Pokemon GO a fanúšikovia čarodejníckeho sveta si určite prídu na svoje. Ja medzi nich patrím a už sa teda neviem dočkať, a čo vy?

13.3.2019
Zdroj: techcrunch via Niantic/Portkey Games

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+