MojAndroid

Všetci fanúšikovia Harryho Pottera a jeho čarodejníckeho sveta sú v pozore. Už dávno skončil ošiaľ okolo kníh, filmov a hier, pretože svetlo sveta uzrelo už všetko, čo mohlo. Ale nová hra z čarodejníckeho sveta pre smartfóny ešte nie – až do teraz! Presne tak, nová hra Harry Potter: Hogwarts mystery pre Android aj iOS je na svete a je už dostupná v obchode Google Play.

Hogwarts mystery bola vyvinutá spoločnosťou Jam City a vydaná pod novou značkou spoločnosti Warner Bros – PortKey Games. V obchode Google Play bola hra stiahnutá už viac ako milión krát a je ohodnotená ako #1 adventúra.

Tajný detský sen sa stáva skutočnosťou

Hra začína vytvorením vlastného čarodejníka alebo čarodejnice a nástupom do prvého ročníka Rokfortskej strednej školy čarodejníckej (áno, mnohým sa takto splní detský sen o štúdiu na Rokforte). Hra sa drží klasického potterovského príbehu a zahŕňa aj výber vlastných rozhodnutí. Všetko od rozhodnutia, do akej fakulty budete chodiť, či akých priateľov budete mať, ovplyvňuje priebeh hry. V škole sa učíte kúzla, získavate body pre svoju fakultu, stretávate sa so svojimi rivalmi i s priateľmi a preskúmavate tajomstvá Rokfortu. Počas hry sa stretávate so známymi Potter postavami a dokonca aj s niekoľkými známymi hlasmi z filmov.

Hra je zadarmo na stiahnutie

Ale samozrejme mikrotransakciám v aplikácii sa nevyhneme – v podobe typických drahokamov, energie a pod. Hra je veľmi jednoducho ovládateľná a určite priláka mnohých fanúšikov sveta Harryho – plus prísľub značky PortKey Games o ďalších podobných hrách pre mobilné, ale aj iné platformy.

Na Google Play už hra dosahuje skvelé hodnotenia – má v priemere 4,7 hviezdičky. Aj ohlasy hráčov sú skvelé – páči sa im grafika, tvorba vlastného príbehu a naozaj príjemné spracovanie. Ale samozrejme všetko má aj svoje mínusy – hráči sa v dosť veľkom počte sťažujú na „pay to win“ hru.

Nuž, ale každý posúdi sám. Ja som sa teda dala presvedčiť a keďže som pravý potter-maniak, idem skúsiť konečne vyštudovať Rokfort. :-) A čo vy? Je pre vás takáto hra atraktívna?

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
26.4.2018
Zdroj: PhoneArena
 • Miagy

  Podľa môjho názoru je táto hra obrovským sklamaním. HP si niečo také ako wintpay nezaslúžil a je to riadnym výsmechom všetkým fanúšikom a radosť teda klesla pod bod mrazu po dni už. Zo začiatku vás hra vtiahne, vytvoríte si postavu, prečítate pár dialógov a potom sa Vás hneď opýta na ohodnotenie hry, takže každý dá asi 5*… No hneď potom príde prvé „minutie energy“ a hru si najbližšiu hodinu nezahráte. V podstate ide o extrémne jednoduchú až primitívnu klikačku na objekty počas „štúdia“ ale samovoľne v hre nemôžete robiť takmer nič. Všetko je nalinkované. Zo začiatku vás bude baviť prejsť sa hradom, nájsť pár skrytých „energy objektov“ ale potom nadšenie z hry drasticky klesne. Grafika je pekná, dej je fajn – treba vedieť angličtinu, dialógy sú na môj vkus extra dlhé. Príbeh sa zdá zaujímavý a z hry zavanie aspoň malá nostalgia zo sveta HP. Ale tým to aj hasne. Hlavným mínusom je energy systém (hráte 2 minúty a hodinu čakáte na dobitie), hra je až príliš jednoduchá (v podstate to ani nie je hra ale jedno dlhé video, do ktorého mžete občas vstúpiť), nejaká tá magičnosť úplne absentuje, keby aspoň môžete behať po hrade, niečo zbierať, hrať mini hry, skúšať nejaké kúzla a podobne tak by som ju možno hral aj ďalej. Inak ju vymažem asi rýchlo. 1/5 (zatiaľ)…

  • SeppWinkler

   Ono je to pochopiteľné. To nie je hra, ale mlynček na peniaze a vydavateľ dúfa, že mu namelie poriadne. Toto je dôvod, prečo pri hrách zostávam na PC. Kúpim si hru, síce nie je zadarmo, ale za priemerne 40,- , ale už nikdy odo mňa nebude chcieť ani korunu naviac. Android hry sú síce často akože zadarmo, ale pokiaľ si počas hrania 100x vypýtajú po 1,- EUR, sú vlastne najdrahšími hrami na svete…

 • Bobo

  Píše mi, že Zariadenie nie je kompatibilné s touto verziou. Pritom mám nový Honor View 10 s androidom 8 :(

  • Miagy

   S tým má problém veľmi veľa užívateľov podľa diskusií, takže buď to nejak prerobia a pôjde to viacerým, alebo tá hra rýchlo upadne do zabudnutia…

+