MojAndroid

Pokémon GO zrejme nemusíme nikomu pripomínať. Hoci hra zažila časy najväčšej slávy vlani v lete, do dnes má titul na konte milióny aktívnych hráčov každý mesiac. Prvotné nadšenie síce opadlo, no nedá sa pochybovať o tom, že podobný typ hier s rozšírenou realitou bude mať v budúcnosti úspech. Uvedomujú si to aj vývojári zo štúdia Niantic, ktorí stoja za ošiaľom s pokémonmi. Budúci rok sa pokúsia oživiť ďalší tradičný svet – tentokrát ten čarodejnícky Harryho Pottera.

Čarodejníci proti príšerám a smrťožrútom

Hra ponesie názov Harry Potter: Wizards Unite a predstavená bude budúci rok. Podľa spoločnosti Niantic, hra si požičia množstvo prvkov z pôvodnej AR hry tohto štúdia – Ingress. Tá mala zaujímavé herné mechanizmy, no keďže nebola vsadená do žiadneho kultového sveta, nikdy si nezískala toľko pozornosti ako Pokémon GO. Na vývoji hry bude spolupracovať aj štúdio Warner Bros. spolu so svojou novou značkou s atraktívnym označením Portkey Games (portkey = prenášadlo, z kníh o Harrym Potterovi, pozn. red.).

V hre budú hráči, pravdepodobne v roli čarodejníkov, bojovať proti rôznych príšerám a iným nástrahám, zrejme vrátane smrťožrútov či samotného Lorda Voldemorta. Budú musieť spolupracovať, aby porazili mnohých súperov. Bližšie informácie o hre zatiaľ nie sú známe. Vzhľadom na to, ako skvelo sa vývojárom zo štúdia Niantic podarilo interpretovať hru s pokémonmi, dúfame, že čosi podobné sa im podarí aj s čarodejníkmi zo sveta Harryho Pottera.

Lepšia podpora vďaka spolupráci s Warner Bros.

Štúdio Niantic malo zo začiatku problémy s neočakávaným úspechom svojej hry, čo vyústilo do prvotných problémov s dostupnosťou a rýchlosťou serverov. Teraz však už bude štúdio určite lepšie pripravené, a to aj vďaka spolupráci s gigantom Warner Bros. Čo poviete, zahrali by ste si hru s rozšírenou realitou na vašom smartfóne, keby sa odohrávala v čarodejníckom svete? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom :-)

Zdroj: TechCrunch via The Verge

9.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+