MojAndroid

Funkciu prediktívne písanie pozná snáď každý používateľ mobilného telefónu. Dedukuje podľa algoritmov slovo, ktoré chcete napísať a následne vám ho navrhne alebo sama doplní. Prípadne vami zle napísané slovo praví na to aké predpokladá, že ste chceli napísať. Občas taktiež urobí zlý odhad, doplní zlé slovo a vy odošlete správu, ktoré nedáva zmysel. A metódu prediktívneho písania teraz využila umelá inteligencia (AI), ktorá s jeho pomocou napísala novú kapitolu populárneho Harryho Pottera.

Výsledok umelej inteligencie, trojstránková kapitola, síce zo začiatku môže pôsobiť ako z pera J. K. Rowlingovej, neskôr text strieda normálne a možno vtipné pasáže s absurdnými. Umelá inteligencia najprv prečítala všetky predošle diely dobrodružstiev Harry Pottera, rozanalyzovala ich a vybrala najčastejšie sa opakujúce slova, vety a spojenia. Z nich následne poskladala trojstránkový text nesúci názov Harry Potter a portrét toho, čo vyzerá ako veľká kopa popola. Už začiatok príbehu obsahuje absurdné vety: Po hradnom nádvorí zlovestne vial magicky silnejúci vietor. Obloha vonku bola ako veľký čierny strop, celý pokrytý krvou. Zvyšok krátkej kapitoly si môžete prečítať na tomto linku. Program s algoritmom a teda aj kniha je produktom Jamieho Brewa z umeleckého štúdia BotnikStudios, bývalého pisateľa pre Clickhole a The Onion.

Zdroj: The Verge

18.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+