MojAndroid

V zahraničí sú bežným javom jednoduché hry, ktoré si uťahujú z politikov alebo známych politických situácií. U nás sa v minulosti objavili napríklad prerobený legendárny Wolfenstein 3D s názvom Kotlebstein alebo Bananaland. A teraz sa dokonca v obchode Google Play objavila mobilná hra Haraktery, ktorá reaguje hlavne na posledné dva mesiace slovenskej politiky. Autorom hry je 19-ročný študent grafiky digitálnych médií na SOŠ v Košiciach Tomáš Vara. Hru vytvoril sám. S nápadmi, ktoré do nej zakomponoval, mu však pomohli spolužiaci a kamaráti. Nápad na hru mal už dávnejšie, vznikla ale až cez veľkonočné prázdniny.

Náš tip
Jurassic Park: Alive – mobilná hra na princípe Pokémon Go už čoskoro

Hra je klasickou platformovkou, v ktorej si vyberiete jednu z postavičiek našich politikov. Najskôr máte k dispozícii len Šparadliniho, ak však nazbierate dostatok peňazí, za kauciu môžete spoza mreží vyslobodiť aj Hranolka, Kalivederciho, Harakter No.1, Translatora a Speedčiateka. S postavičkou preskakujete dlažobné kocky, ktoré občas padajú aj z neba a zbierate špáradla, za ktoré máte neskôr peniaze. Cieľom hry je doskákať na východ krajiny, kde nič nie je. Ovládanie je jednoduché. Jeden klik je normálny skok a dvojitý je vyšší skok. Jednoduchú grafiku dopĺňajú časté známe hlášky slovenských politikov. Hra je samozrejme zdarma.

Verzia: 1.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6
Aktuálna cena: Zdarma

17.4.2018
Zdroj: Fici

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+