MojAndroid

Google priniesol novú verziu aplikácie Hangouts s podporou odosielania SMS a MMS správ ešte ku koncu roka 2013. Treba uznať, že išlo o zaujímavý nápad, avšak so zlou realizáciou. Aplikácia mala množstvo chýb a na denné odosielanie SMS jednoducho nebola vhodná. To sa upravilo neskoršími aktualizáciami. V roku 2014 však spolu s Nexusom 6 Google predstavil aj vlastnú aplikáciu na SMS s názvom Messenger, pričom v Hangouts ponechal i naďalej možnosť odosielania SMS správ. Messenger je však oveľa prepracovanejšou aplikáciou, a tak ho pred Hangouts uprednostnila väčšina používateľov. To si zrejme uvedomil aj Google, pretože v najnovšej aktualizácii aplikácie Hangouts plánuje odstrániť podporu pre odosielanie SMS a MMS. Našťastie.

Introducing_Hangouts_Chrome_App_-_YouTube

Náš tip
Pre videohovory v Hangouts už nebude potrebný Google účet

Namiesto SMS a MMS bude Hangouts ponúkať niekoľko praktických noviniek. Jednou z nich bude napríklad možnosť odpovedať na správy priamo v notifikačnej lište, čo doteraz ponúkal napríklad aj spomínaný Messenger. Novinkou bude aj možnosť dať si na plochu odkaz na vami zvolenú konverzáciu, čo je fajn, pokiaľ si cez Hangouts píšete denne s tou istou osobou. Zatiaľ nevieme kedy presne príde spomínaná aktualizácia, no dohady hovoria o tom, že ju už testujú zamestnanci Googlu. Je tak možné, že sa jej dočkáme ešte v predvianočnom období. Využíval niekto z vás vôbec možnosť písania SMS a MMS správ v aplikácii Hangouts?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidAuthority

17.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+