MojAndroid

Google je známy v tom, že sa vo svojich aplikáciách neustále snaží prinášať nové funkcie a vlastnosti. Niekedy sa im to podarí viac, inokedy zas menej. V prípade aplikácie Hangouts to je zrejme ten druhý prípad. V minulosti bol tento titul hlavným komunikačným nástrojom pre mnohých používateľov, no dnes ho využíva už len málokto.

Google sa prispôsobil dopytu trhu a snažil sa Hangouts vybaviť maximálnym počtom funkcií. Aj napriek tomu, že mal samostatnú SMS aplikáciu Messenger, podporu pre SMS správy pridal aj do Hangouts. Spočiatku to používatelia privítali, aj keď dosť veľká časť nebola s touto funkciou stotožnená. Dnes už však Hangouts na SMS správy nepoužíva nik. Aj preto sa Google rozhodol, že túto funkciu cez Hangouts prestane podporovať.

Stane sa tak 22. mája. Google to oznámil v e-maile, ktorý posielal G Suite administrátorom. Okrem toho bude Hangouts zobrazovať upozornenie o tomto fakte používateľom od 27. marca, aby mali čas pripraviť sa na zmenu. SMS správy zostanú v aplikácii pre používateľov služieb Project Fi aj Google Voice, no tí môžu využiť aj samostatné aplikácie zamerané presne na tieto služby.

Zdroj: AndroidPolice

24.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+