MojAndroid

Google už dávnejšie avízoval zmeny v aplikácií Hangouts, ktorý sa po novom má profilovať najmä ako služba a aplikácia pre využitie v podnikovej sfére. Internetový gigant drží slovo a teraz prichádza s dvomi novými aplikáciami, ktoré nahradia pôvodný Hangouts. Tie nesú označenie Hangouts Meet a Hangouts Chat.

Hangouts Meet je videokonferenčnou platformou, ktorej hlavnou úlohou je čo najviac uľahčiť a spríjemniť videohovory. Tie je možné iniciovať len jednoduchým zdieľaním odkazu, ktorý si účastníci hovoru otvoria. Nie je teda potrebné žiadne ďalšie prihlasovanie, pričom jedného hovoru sa môže naraz zúčastniť až 30 používateľov. Tí sa môžu pridať prostredníctvom webu, aplikácie v mobile alebo dokonca prostredníctvom obyčajného hovoru z mobilnej siete (táto funkcia je dostupná ale iba pre G Suite Enterprise zákazníkov).

bot

Ďalšou novinkou je Hangouts Chat, ktorý prináša skupinové konverzácie na spôsob Slacku alebo Microsoft Teams. Podporuje virtuálne miestnosti, v ktorých sa môže konverzovať na rôzne témy. Podobne ako v Slacku, aj tu nájdete botov, ktorí majú za úlohu rôzne funkcie. Google má zatiaľ jedného s názvom @meet, ktorý vie naplánovať schôdzku len na základe bežnej konverzácie. Ďalší budú postupne pribúdať.

Hangouts Meet začína Google sprístupňovať všetkým zákazníkom G Suite, pričom Hangouts Chat bude dostupný len pre niektorých používateľov. Aké plány má Google s pôvodným Hangoutom to je nateraz otázne.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidpolice

10.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+