MojAndroid

Google aktualizoval Android aplikáciu svojej komunikačnej služby Hangouts na úplne novú verziu 3.0. Hoci ide o výrazný nárast v číselnom označovaní, viditeľných zmien v aplikácií nie je vôbec veľa. Dizajn aplikácie zostáva rovnaký a zmeny nájdeme zväčša pod povrchom. Google uvádza, že väčšina noviniek sa týka vylepšenia stability a výkonu aplikácie. Nenájdeme tu teda žiadne výrazné zmeny v prostredí a v ovládaní, ako to bolo v prípade posledných veľkých aktualizácií.

Výrazná zmena vo verzii aplikácie predurčuje Hangouts k tomu, aby bolo možné v budúcnosti pridávať nové funkcie, ktoré už zbadajú užívatelia aj na prvý pohľad. Potvrdil to aj zamestnanec Google Dennis Killerich, ktorý udáva, že pod povrchom aplikácie bolo vykonané množstvo zmien. Niektoré vylepšujú fungovanie aplikácie, no niektoré sú pripravené práve pre nasadzovanie nových funkcií v budúcnosti. Predstaviteľ spoločnosti tiež dodal, že pri implementovaní týchto noviniek sa Google nechal inšpirovať námetmi samotných užívateľov.

Jediná očividná a zaujímavá zmena sa týka zobrazovania informácií o kontaktoch. Karta s kontaktom teraz obsahuje informácie z profilu na sociálnej sieti Google+ a nájdeme tu informácie o kontakte, nedávnych konverzáciách, spoločných kontaktoch a posledných príspevkoch na sieti Google+. Okrem toho sú ale všetky novinky a zmeny ukryté pod povrchom a bežný užívateľ ich vôbec nespozoruje. Napriek tomu je skvelé vidieť, že Google sa pravidelne venuje svojim službám a posúva ich stále ďalej. Hoci Hangouts je skvelý komunikačný nástroj, nie vždy funguje na 100% a preto radi vidíme aj zmeny, ktoré by tieto občasné nedostatky mohli odstrániť.

Odkaz na stiahnutie – Hangouts v3.0

Zdroj: Dennis Killerich (Google+) via Android Authority

5.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+