MojAndroid

Slovenskí vývojári z BroVision, ktorý majú na svojom konte už niekoľko zaujímavých aplikácií, prinášajú ďalšiu s názvom handsonAR. Podobne ako AR Blitz, aj handsonAR je aplikácia s tzv. rozšírenou realitou (augmented reality). Ak ste chceli niekedy vidiet, ako vyzerá mobil či tablet  predtým ako si ho kúpite, s touto aplikáciou to nebude žiadny problém. Stačí ak si na papier vytlačíte špeciálny obrázok, spustíte aplikáciu, vyberiete požadovaný model a nasmerujete kameru. Namiesto obrázka sa zobrazí napríklad Samsung Galaxy Note 2 alebo Asus Nexus 7 – to všetko v realistickom 3D pohľade. Funkciu novej aplikácie dobre zachytáva aj video, ktoré nájdete nižšie.

Rozmery zariadenia zobrazeného na displeji v mobile síce neodpovedajú úplne realite, no na predstavu o tom ako vyzerá, to maximálne postačuje. Do virtuálneho pohľadu môžete  pridať aj ďalší model a porovnať tak dve zariadenia navzájom.

V aplikácii momentálne nájdete zariadenia z nižšie uvedeného zoznamu a ďalšie majú už čoskoro pribudnúť.

  • Samsung Galaxy S3
  • Samsung Galaxy Note 2
  • Asus Nexus 7
  • LG Optimus VU
  • Nokia Lumia 920

Aplikácia HandsonAR je zadarmo dostupná na Google Play.

Verzia: 1.4
Pôvodná cena: 1,99 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4
Pôvodná cena: 1,99 €
Aktuálna cena: Zdarma

10.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+