MojAndroid

Banka Capital One má problém. Do systému sa im totiž nabúral šikovný hacker, ktorý spôsobil poriadne zmätky. Prehodil čísla kariet, sociálneho zabezpečenia či informácie o bankových účtoch. Ovplyvnených je údajne viac ako 100 miliónov ľudí. Úrady tvrdia, že podozrivého už zatkli. O skutočnosti informoval portál Gizmodo.

Hackerom bola žena, Paige Thompsonová. Obvinená bola z zo zneužívania citlivých informácií a počítačových podvodov. Hrozí jej trest vo výške 250 tisíc dolárov a až 5 rokov väzenia.

Capital One banka

Banka sa klientom ospravedlnila

Hackerka využila chybnú konfiguráciu brány firewall na narušenie servera banky. Banka Capital One pripisuje incident zneužitiu “zraniteľnosti v konfigurácii”. Tiež uviedla, že hackerke sa podarilo získať 140 tisíc čísel sociálneho zabezpečenia a 80 tisíc čísel bankových účtov. Táto lúpež ohrozila celkovo informácie týkajúce sa približne 100 miliónov ľudí v USA a ďalších 6 miliónov v Kanade.

“Je mi veľmi ľúto čo sa stalo. Úprimne sa ospravedlňujem za pochopiteľné obavy, ktoré tento incident spôsobil a som odhodlaný to napraviť.” povedal jeden z vedúcich predstaviteľov banky, Richard D. Fairbank.

Banka tiež sľúbila všetkým, ktorých sa incident nejako dotkol bezplatné sledovanie účtu a ochranu identity.

Náš tip
Hackeri ukradli citlivé dáta niekoľkých operátorov na celom svete
31.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+