MojAndroid

V sobotu sa na Slovensku odohrávali parlamentné voľby, ktoré prebehli bez väčších viditeľných problémov. Niekoľko problémov však nastalo v pozadí. Okrem dlhšieho sčítavania hlasov kvôli novému systému za milióny eur išlo napríklad aj o hackerský útok na systémy Štatistického úradu Slovenskej republiky. Hackeri napadli komunikačnú infraštruktúru v čase medzi 22:50 h a 23:20 h.

“Štatistický úrad má bezpečnostný projekt, v zmysle ktorého sme problém riešili a po 23.20 h nabehli štandardné pomery,” povedala Ľudmila Benkovičová zo ŠÚ SR.

Nešlo o moc vydarený hackerský útok a po pol hodine výpadku sa hlasy mohli sčítavať ďalej. Ako je všetkým z vás už zrejme známe, voľby vyhrala strana Smer so ziskom 28,28 percent, nasledovaná SaS (12,1%) a OĽaNO (11,02%). Do vlády sa dostali aj SNS, ĽS-NS, Sme rodina, Most-HÍD a Sieť.

Zdroj: TASR

7.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+