MojAndroid

Hackeri môžu byť verejnosťou vnímaní ako ako mimoriadne zdatní počítačoví odborníci, skutočnosť je však taká, že aj oni sa dopúšťajú podobných neopatrností ako bežní používatelia. Svedčí o tom napríklad analýza antivírusovej spoločnosti Avast, ktorá odhalila, že aj hackeri používajú rovnako slabé heslá ako všetci ostatní. Analytik Avastu, Antonín Hýža, totiž zo vzorky takmer 40 000 hesiel, zozbieraných počas rokov analýzy rôzneho malvéru zistil, že len 10% z nich bolo nad rámec bežných možností uhádnutia alebo prelomenia. Hackeri sa príliš netrápili ani s pridaním veľkých písmen do hesiel, z celej výskumnej vzorky tvorili takéto heslá len zlomok. Pritom podľa odborníkov sile hesla výrazne napomáha práve mix malých a veľkých písmen, ktorý má výrazne sťažovať jeho prelomenie.

Väčšina hackerov vo svojom malvéri použila ako heslá anglické slová a rôzne variácie bežných fráz ako “pass”, “root” či “hax”. Najpoužívanejším heslom bolo pritom slovo “hack”. Priemerná dĺžka hesla bola len šesť znakov a iba 52 hesiel bolo dlhších ako 12 znakov. Prirodzene, to, že hackeri používajú jednoduché heslá vo svojich škodlivých kódoch neznamená, že sa rovnako správajú aj v bežnom živote. Nasvedčuje to však, že sa neobávajú útoku na svoje výtvory zo strany iných hackerov a so zabezpečením svojich škodlivých kódov sa príliš netrápia.

Zdroj: theverge.com

11.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+