MojAndroid

Malware v smartfónoch už nie je azda pre nikoho žiadnym tabu. Je úplne prirodzené, že by sme si na svojich smartfónoch mali chrániť údaje, mali by sme mať antivírovú a antimalware aplikáciu, nemali by sme zanedbávať ani ochranu pripojenia cez mobilnú alebo cez WiFi siete, najmä tie nezabezpečené.

To však nemusí zabezpečiť úplnú bezpečnosť a môže sa stať, že jednoducho niekto prenikne do vášho Android zariadenia a neoprávneným zásahom vás vystaví nebezpečenstvu, ktoré môže mať pre vás okrem straty dát a údajov aj finančné následky.

Podobný príbeh sa stal vo Francúzsku, kde 20 ročný hacker z Amiens bol zatknutý za obohatenie sa pomocou malware aplikácie až o 500 000 €. Pomalým čerpaním finančných prostriedkov obral viac ako 17 000 používateľov v priebehu obdobia kratšieho ako dva roky.

Podľa štátneho zástupcu bol hacker veľmi inteligentný a bez patričného vzdelania v odbore. Používal „kópie“ aplikácií, ktoré ponúkal na stiahnutie zadarmo. Po stiahnutí  nastalo odosielanie SMS na predvolené číslo tak, aby používateľ o tejto činnosti nevedel. Taktiež získal prístupy k niektorým kontám herných portálov, kde sa používatelia zaregistrovali a prihlasovali. Hacker pritom povedal, že bol motivovaný záľubou k programovaniu a láskou k IT technológiám, nie motiváciou rýchleho zbohatnutia.

Podľa vyjadrenie BBC, nie sú známe celkové údaje o podieloch napadnutých operačných systémov, no „smartfóny, ktoré používajú softvér spoločnosti Google boli najviac náchylné na napadnutie“.

Zdroj, foto: BBC

20.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+