MojAndroid

V posledných dňoch sa bezpečnostní odborníci zišli vo Vancouveri kvôli udalosti Pwn2Own, kde sa snažili nájsť chyby a bugy v niektorých populárnych programoch a systémoch. Celú udalosť sponzoroval Google a ponúkal skvelé finančné odmeny každému, kto nájde nejakú bezpečnostnú dieru v aplikáciách, prehliadačoch a programoch, vďaka čomu bude táto chyba odhalená skôr, ako ju odhalia hackeri. Výskumník s najväčším úlovkom pritom počas dvoch dní zarobil cez 200 000 dolárov.

Bol ním JungHon Lee, ktorý od Google získal celkovo 225 000 USD za odhalenie troch bugov v prehliadačoch Internet Explorer, Chrome a Safari. Najviac si Google cenil, pochopiteľne, chybu v Chrome, za ktorú dostal Lee až 110 000 USD. Túto chybu prezentoval Lee v dvojminútovej prezentácii, čo znamená, že zarobil približne 916 dolárov za sekundu. Celkom slušný zárobok za úmyselné a dovolené hackerstvo, čo poviete?

Celá udalosť pritom funguje tak, že na konci sa všetky zistené chyby prezradia vedeniu podujatia. Takýto spôsob odhaľovania chýb ešte pred tým, ako ich odhalia hackeri, je čoraz populárnejší a stále viac spoločností ich využíva ako ideálne testovanie bezpečnosti svojich produktov. Tento rok bolo odhalených celkovo 21 chýb, pričom až päť z nich bolo v systéme Windows, štyri v prehliadači Internet Explorer a ďalšie štyri v prehliadači Mozilla Firefox. Celkovo si výskumníci privyrobili o 557 500 USD, čo je naozaj skvelá motivácia na odhaľovanie chýb a hackovanie známeho softvéru.

Zdroj: Pwn2Own via The Verge

21.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+