MojAndroid

V piatok 27. 5. 2011 sa konalo prvé stretnutie GTUG SK: Hackathon #1, zaujímavé bolo tým, že sa prihlásilo dosť veľa ľudí na platformu Android.

O čom vlastne hackathon je ? V podstate by hackathon malo byť stretnutie ľudí, väčšinou odborníkov na nejakú oblasť, ktorí sa snažia v krátkom čase (rádovo niekoľko hodín/dní) dopracovať k nejakému výsledku.

Často ide o skupinu programátorov, ktorí buď vytvoria nejaký jednoduchý program, alebo do už existujúceho pridajú nové funkcie, či opravia chyby.

Keďže bolo dosť málo času – len niekoľko hodín, vznikli len dve jednoduché mini hry ovládané akcelerometrom. Zdrojové kódy ku hrám sú voľne dostupné, tak ak by mal niekto záujem si pozrieť ako hry fungujú “zvnútra” alebo niečo opraviť / pozmeniť, má možnosť.

 

 

Hry si môžete stiahnuť vo forme APK balíčku: GtugSk_Hackathon1.apk.

 

Odkazy:

Recenzia na prvý gtug.sk hackathon: http://itdevelopers.sk/ako-bolo-na-gtug-hackathone-1.html

Link na projekt: http://code.google.com/p/drunkdroid

GTUG.SK: http://gtug.sk

31.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+