MojAndroid

Pre platformu Android bolo už portovaných viacero áčkových herných titulov z PC a herných konzol. Napríklad niektoré diely série Grand Theft Auto, RPG hry série Baldur´s Gate, ťahová stratégia X-com: Enemy Within alebo real-time stratégia Rome: Total War. Už nejakú dobu je známe, že do obchodu Google Play má zamieriť aj titul GRID Autosport. Na konkurenčnej platforme iOS je už dostupný od roku 2017. Podľa serveru PhoneArena sa majitelia Android smartfónov dočkajú koncom novembra.

GRID Autosport kokpit

Za kvalitu sa platí

GRID Autosport ocenia hlavne tí hráči, ktorí majú v obľube pretekárske hry. Konkrétny dátum, kedy dorazí populárna hra do obchodu Google Play, je 26. novembra. Cena hry nebude nízka. Hráči za ňu zaplatia 10,99 eur. Treba si ale uvedomiť, že nejde o mobilnú hru, ale plnohodnotný port PC hry. Grafika hry je aj v dnešnej dobe excelentná, rovnako fyzika jazdy a pre pretekanie má hráč k dispozícii veľké množstvo licencovaných vozidiel. Samozrejmosťou je aj podpora externých gamepadov.

Bez smartfónu s Android 9.0 Pie a vyšším na hru radšej zabudnite

GRID Autosport bude vyžadovať 4 GB voľného miesta a systém vo verzii Android 9.0 Pie. Kompatibilita by mala byť zaručená pre väčšinu vlajkových modelov značiek Google, HTC, Huawei, Motorola, Samsung, LG a Nokia. To ale neznamená, že nebude fungovať aj na iných smartfónoch. Pokiaľ vám Google Play umožní hru kúpiť, tak je kompatibilná aj s vaším zariadením.

Náš tip
Hraj o lístky na premiéru Star Wars v Londýne pre dvoch
23.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+