MojAndroid

Zhruba pred rokom sa začali objavovať správy o vydaní populárnej pretekárskej hry GRID Autosport pre Android. Zatiaľ čo používatelia iOS platformy sa už medzitým hry dočkali, tak Android verzia sa neustále odkladala. Vývojári z herného štúdia Codemasters Racing a Feral Interactive, ktorí majú mobilný port hry na starosti, teraz na Twitteri zverejnili pozvánku pre hráčov do betatestu multiplayer módu tejto prekárskej hry. Bohužiaľ všetky voľné miesta v betateste boli krátko po zverejnení obsadené. Mohlo by to ale naznačovať, že vydanie hry nie je ďaleko. Multiplayer mód pre viacerých hráčov pritom zatiaľ neobsahuje ani iOS verzia. GRID Autosport sa na iOS platforme predáva za cenu 10 dolárov.

Hra GRID Autosport vyšla ako tretí diel v rámci série GRID v roku 2014 na PC a konzolách. Neskôr sa dostala aj na platformu macOS a Linux. Ponúkla pretekanie s viac ako stovkou reálnych automobilov na viac ako 20 okruhoch. To všetko vo veľmi peknej 3D grafike s realistickým modelom správania sa vozidla. Hráči mali možnosť pretekať v rôznych disciplínach a budovať si virtuálnu kariéru hráča. Okrem platformy Android by sa mala portu dočkať aj populárna prenosná konzola Nintendo Switch.

3.5.2019
Zdroj: AndroidCentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+