Greenpeace: Apple kraľuje rebríčku zelených technologických spoločností

11. januára 2017 0

Organizácia Greenpeace zverejnila už niekoľko rokov po sebe rebríček “najzelenších” technologických gigantov na svete. Už tretí rok po sebe kraľuje tomuto rebríčku spoločnosť Apple, ktorá aj tentokrát predbehla všetkých svojich konkurentov. V hodnotení získala skóre 83 % a známku “A”. Celkom dobre sa darilo aj spoločnostiam Facebook a Google, ktoré získali 67, resp. 56 %.

apple-gei-greenpeace

Organizácia Greenpeace pritom hodnotí okrem iného aj to, koľko percent spotrebovanej energie spoločnosťami pochádza z obnoviteľných zdrojov. Zároveň ale berie do úvahy aj iné faktory, ako napríklad ochotu zverejňovať údaje o spotrebe energie či snahu spopularizovať obnoviteľné zdroje energie. Práve tento fakt je podľa Greenpeace veľmi dôležitý, keďže spomínané technologické spoločnosti sú dostatočne veľké na to, aby svojimi rozhodnutiami ovplyvnili celý priemysel a v konečnom dôsledku motivovali iné firmy, aby venovali viac pozornosti čistej energii.

greenpeace-hodnotenie

Okrem spoločnosti Apple v tomto smere vynikajú aj Facebook a Google. Hoci títo dvaja giganti ešte nie sú tak ďaleko na ceste k plnému fungovaniu z obnoviteľných zdrojov, robia veľké kroky vpred. Greenpeace pritom prvýkrát analyzoval aj čínskych gigantov ako Baidu či Alibaba. Výsledky naznačujú, že tieto spoločnosti výrazne zaostávajú za tými, ktoré sídlia v USA. Vyššie si môžete pozrieť rebríček analyzovaných spoločností spolu s hodnotením v jednotlivých aspektoch.

Zdroj: TechCrunch

Zapojte sa do diskusie (0)

Tagy :

Ďalšie novinky o Apple nájdete na MojIphone.sk

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
  1. Loading ...
Diskusia k článku

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: