MojAndroid

Aplikácia GPX Viewer je víťazom 3. miesta v kategórii Svetové aplikácie, v ankete 4ka Android Code 2016. Ide o šikovného pomocníka pre všetkých, ktorí chcú pracovať so svojou GPS polohou priamo v smartfóne alebo tablete.

GPX Viewer zobrazuje trasy, cesty a významné body z gpz, gpx, kml, kmz a loc súborov. Podporuje mapy ako Google, Mapbox, HERE a rôzne ďalšie mapy založené na dátach z OpenStreetMaps. Pomocou aplikácie GPX Viewer si môžete zobraziť informácie a štatistiky o trasách, cestách a významných bodoch. Môžete si zobraziť aj rôzne grafy pre trasy ako výškový profil, rýchlosť, kadencia, srdcový tep, výkon a teplota vzduchu. GPX Viewer umožňuje zobrazenie aktuálnej GPS pozície na mape a nasledovanie tejto pozície a môže byť použitý ako jednoduchý navigačný nástroj.

Samotná aplikácia ponúka síce jednoduchý a prehľadný dizajn, no ukrýva v sebe naozaj množstvo funkcií. Nedávno prešla aplikácia aj aktualizáciou, ktorá do nej pridala opravu známych nedostatkov a nové drobnosti, ktoré používateľom umožnia využívať tento titul naozaj na plno. Aplikácia GPX Viewer ako základné funkcie ponúka:

  • zobrazuje trasy, cesty a významné body z gpx, kml, kmz a loc súborov,
  • podporuje mapy ako Google, Mapbox, HERE a rôzne mapy založené na OpenStreetMaps,
  • poskytuje detailné informácie a štatistiky o trasách, cestách a významných bodoch,
  • umožňuje zmeniť farby pre trasy/cesty a nastaviť ikony pre významné body,
  • zobrazuje rôzne grafy pre trasy ako výškový profil, rýchlosť, kadencia, srdcový tep, výkon a teplota vzduchu,
  • podporuje zafarbenie čiary trasy/cesty podľa výškového profilu, rýchlosti, kadencie, srdcového tepu, výkonu a teploty vzduchu,
  • má integrované OpenWeatherMap mapové podklady aktuálneho počasia,
  • zobrazuje aktuálnu GPS pozíciu,
  • zobrazuje vlastné WMS mapy,
  • obsahuje prehliadač súborov, ktorý dokáže otvoriť viac súborov naraz.

Aplikácia GPX Viewer je v základnej verzii dostupná bezplatne, no ak chcete využívať napríklad navigáciu, offline vektorové mapy, prepoveď počasia, synchronizáciu cez cloud či iné šikovné funkcie vrátane nahrávania trasy, budete musieť zaplatiť za jej PRO verziu. Tá vás vyjde na 4,99 eura, čo je pri pohľade na množstvo funkcií, ktoré aplikácia ponúka, naozaj vhodná suma. Dostupná však bude až v lete. O jej dostupnosti vás budeme informovať.

Hoci je táto aplikácia určená len pre špecifickú skupinu používateľov, rozhodne má v obchode Play svoje miesto. Už dlho sme nevideli titul, ktorý by pochádzal zo slovenskej dielne a bol prepracovaný do takých detailov. Ak vás táto aplikácia zaujala, vyskúšajte si ju na vlastnej koži. Stiahnuť si ju môžete pomocou odkazu nižšie.

Verzia: 1.29
Aktuálna cena: Zdarma

Aplikácia GPX Viewer vyhrala 3. miesto v kategórii Svetové aplikácie v ankete 4ka Android Code 2016.

25.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+