MojAndroid

Študenti na Cornell University prišli s veľmi zaujímavým vynálezom, ktorý môže na prvý pohľad pôsobiť nemotorne a zbytočne, no ukrýva v sebe technológiu so skutočným potenciálom. Ide o klobúk s GPS navigáciou, pomocou ktorého sa už viac nestratíte v spletitých uličkách veľkých miest. Zaujímavosťou je, že klobúk vás naviguje pomocou priestorového zvuku. Keď sa priblížite ku križovatke, máte pocit, ako by ste počuli zvuk vychádzajúci z toho smeru, kam máte odbočiť.

Ide tak o univerzálny GPS jazyk, ktorému rozumejú ľudia po celom svete. Samotný klobúk s množstvom káblom a vydávajúcim zvukom ale nepôsobí veľmi atraktívne a hoci praktické využitie by si našiel, jeho skutočný potenciál sa skrýva v technológií použitej pri jeho príprave. Takáto zvuková navigácia by totiž mohla byť použitá aj pri iných zariadeniach, kde by uľahčila napríklad cestovanie šoférov, ktorí by sa nemuseli stále pozerať na displej telefónu či navigácie a aj tak by vedeli, kam majú odbočiť. Rovnako si vieme predstaviť využitie navigácie pre zrakovo postihnutých užívateľov, ktorým síce pomáha aj tradičná hlasová navigácia, no v tomto prípade by šlo určite o jednoduchšie a intuitívnejšie prevedenie.

Zdroj: Cornell University via engadget

5.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+