MojAndroid

Spoločnosť Corning je jednotkou na trhu s odolnými sklami pre drobnú elektroniku. Ich Gorilla Glass sklá nájdete na väčšine smartfónov a tabletov na trhu. Najnovšia generácia tohto skla ponúka niekoľkonásobne väčšiu odolnosť ako bežné sklá chrániace displeje, pričom je oveľa tenšia. Stratilo by však toto sklo odolnosť, kebyže je väčšie? Túto otázku si položili aj v laboratóriu automobilky Ford a zistili, že s pridaním niekoľkých ďalších vrstiev autoskla je Gorilla Glass ideálnym riešením pre ich športové automobily. A preto ním bude disponovať aj zrejme najvýkonnejší športiak od Fordu, model Ford GT 2016.

Použitie tohto skla zníži hmotnosť vozidla o takmer 5,5 kilogramu, pričom prinesie oveľa väčšiu odolnosť. Ford to dokazuje aj na vlastnom teste odolnosti, v ktorom strieľa na klasické autosklo a sklo s Gorilla Glass jadrom ľadové gule. Príchod takýchto skiel do automobilového priemyslu môže spôsobil malú revolúciu s dosahom do sveta smartfónov. Gorilla Glass by sa totižto masovou výrobou pre automobily mohlo stať lacnejším, takže by mohli v malej miere zlacnieť aj smartfóny a tablety, kde sa používa. Uvidíme, ako sa ujme toto odolné sklo v prvom sériovo vyrábanom automobile a aká bude jeho budúcnosť.

Zdroj: AndroidAuthority

17.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+