MojAndroid

Spoločnosť Corning predstavuje najnovšiu verziu skla Gorilla Glass, ktoré čoskoro uvidíme na mnohých smartfónoch.

Lepšie a odolnejšie

Gorilla Glass 6 sa stalo oficiálnym a podľa Corningu by malo byť až dvojnásobne lepšie a odolnejšie ako Gorilla Glass 5. Bolo navrhnuté tak, aby prežilo pády z väčších výšok. A to niekoľkokrát! Corning tvrdí, že Gorilla Glass 6 “prežije” až 15 pádov na drsný povrch z viac ako jedného metra. Nová verzia Gorilla Glass je navrhnutá tak, aby uspokojila potreby populárnych dizajnov súčasných smartfónov. Podľa Scotta Forestera z Corningu “Gorilla Glass 6 je navrhnuté pre požiadavky moderného dizajnu, ktorý využíva sklo na 85% celého krytu”.

Očakáva sa, že Gorilla Glass sa začne objavovať na zariadeniach v najbližších mesiacoch. Gorilla Glass bolo použité vo viac ako 6 miliardách zariadení od viac ako 45 významných značiek, takže je veľmi pozitívne, že Corning pokračuje v zdokonaľovaní skla a zvyšuje jeho odolnosť.

20.7.2018
Zdroj: androidandme via Corning

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+