MojAndroid

Spoločnosť Corning sa vo svete preslávila najmä výrobou odolného skla Gorilla Glass, ktoré dnes nájdeme na drvivej väčšine smartfónov a tabletov. Sklo stále nie je dokonalé a každý rok ho spoločnosť vylepšuje, pričom aktuálna verzia Gorilla Glass 3 je oproti svojim predchodcom výrazne odolnejšia voči škrabancom. Spoločnosť Corning sa však teraz zamerala aj na zvýšenie odolnosti skla pri pádoch zariadenia, čo by mala priniesť nová verzia skla Gorilla Glass 4.

Spoločnosť uvádza, že vedci pri vývoji nového skla podrobne študovali stovky rozbitých zariadení a displejov, aby prišli na to, ako čo najefektívnejšie zvýšiť odolnosť skla pri takýchto situáciách. Vedci potvrdili všeobecný názor, že pre displeje je najnebezpečnejší priamy kontakt s tvrdým povrchom, ako napríklad asfalt alebo betón. Pri páde zariadenia na koberec alebo plávajúcu podlahu už dnešné zariadenia väčšinou vyviaznu bez ujmy. Horšie je to v prípadoch, keď nám zariadenie padne na chodníku alebo na ceste.

Vedci testovali najnovšie sklo Gorilla Glass 4 s predchádzajúcou generáciou a inými podobnými sklami na trhu, pričom zistili, že Gorilla Glass 4 prežije až 80% nehôd, pri ktorých je zariadenie zhodené z výšky 1 meter. Oproti predchádzajúcej generácií to znamená 50%-ný nárast, rovnako, ako oproti konkurenčným riešeniam. Predstavitelia spoločnosti uvádzajú, že stále nemôžu byť spokojní, keďže 80% nie je ideálne číslo, ale v súčasnej situácií je to stále dostatočné zlepšenie, ktoré mnohí užívatelia určite privítajú.

corning2.0

Spoločnosť Corning odpovedala aj na otázku týkajúcu sa zafírových skiel. Cliff Hund, prezident pobočky spoločnosti vo východnej Ázii povedal, že zafír je pri použití na displejoch smartfónov jednoznačne najodolnejšie riešenie. Stále je však presvedčený, že v súčasnej situácií vyhovuje sklenná ochrana na displejoch užívateľom viac, ako zafírové sklíčko. Do úvahy zrejme bral aj fakt, že cena produkcie takýchto skiel je pomerne vysoká a užívatelia zrejme uprednostnia možno o čosi menej odolné, no určite lacnejšie riešenie.

Spoločnosť Corning sa v budúcnosti plánuje zamerať na ohybné a 3D sklo, ako aj na ešte dodatočné zvýšenie odolnosti, ktoré stále nie je úplne optimálne. Smartfóny a tablety sa neustále dostávajú do nebezpečných situácií a odolnosť tak nie je nikdy dostatočne vysoká. Najnovšie sklo Gorilla Glass 4 je už vraj na ceste k výrobcom zariadení, a tak sa užívatelia môžu tešiť, pretože prvé zariadenia s týmto sklom by sa na trhu mali objaviť už v priebehu niekoľkých mesiacov.

Zdroj: The Verge

20.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+