MojAndroid

Nedávno sme vás informovali o tom, že odolné sklo Gorilla Glass od spoločnosti Corning je veľmi obľúbené medzi výrobcami a používa ho už viac miliarda mobilných zariadení. Na druhú stranu, posledné štvrťročné vyhlásenie hospodárskych výsledkov spoločnosti Corning odhalilo len 2 percentný nárast zisku, oproti rovnakému obdobiu v roku 2011. Je to spôsobené najmä konkurenčnými výrobcami odolných skiel, ako je Willow Glass alebo Xensation, ktoré v niektorých merítkach ponúkali lepšie vlastnosti. Avšak Corning dnes v tlačovej správe oznámil predstavenie tretej generácie skla Gorilla Glass na medzinárodnej konferencií CES 2013.

Gorilla Glass 3 bude predstavený na CES 2013

Podľa dostupných informácií, bolo Gorilla Glass 3 vylepšené na molekulárnej úrovni a zahŕňa patentovanú technológiu nazvanú Native Damage Resistance (NDR). Práve táto technológia sa podľa spoločnosti Corning zaslúžila na znížení šírenia prasklín a škrabancov, pričom zvyšuje celkovú silu skla. Výrobca sľubuje až trojnásobné zlepšenie odolnosti proti poškriabaniu a 40% zníženie počtu viditeľných škrabancov.

Tento rok, na veľtrhu CES preukáže Corning svoju vedúcu pozíciu vo výrobe špeciálnych skiel a optických technológií zavedením dvoch produktov, ktoré majú zlepšiť a rozšíriť možnosti obľúbených zariadení spotrebiteľov,” povedal Wendell P. Weeks, predseda, generálny riaditeľ a prezident spoločnosti.

Druhá generácia Gorilla Glass bola predstavená presne pred rokom, na minuloročnej konferencií CES 2012. Sme veľmi zvedaví, kam posunula spoločnosť Corning hranice odolnosti skla počas ročného výskumu.

Zdroj: Engadget

4.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+