MojAndroid

Nový 360-stupňový systém spoločnosti GoPro je určený na zachytenie 360-stupňového priestoru. Špeciálny prstenec dokáže poňať až 16 kamier GoPro Hero 4.

Video natočené takýmto zariadením nie je nutné premietať na okuliaroch pre virtuálnu realitu. Spoločnosť interne vytvorila prehrávač, ktorý divákom umožňuje interakciu s videom. Podobne ako vo virtuálne realite, aj tu sa môžu totižto rozhliadať, a to pomocou myšky alebo klávesnice. Google aj takýmto spôsobom tlačí na tvorbu kvalitného obsahu, pre ktorý momentálne chýba technické vybavenie.

Nový držiak, ktorý je možné upevniť aj priamo na statív, však nebude pre každého. Len samotných 16 kamier Hero 4 stojí totižto približne 6400 dolárov. GoPro a Google ho navyše plánujú ekluzívne ponúkať najmä známym Youtuberom s veľkým počtom odberateľov.

Zdroj: techcrunch

30.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+