MojAndroid

Známa spoločnosť GoPro, ktorá sa preslávila hlavne vďaka svojim outdoorovým kamerám a príslušenstvu, oficiálne potvrdila výrobu vlastného drona. Výkonný riaditeľ Nick Woodman prezradil v rozhovore na konferencii Code Conference, že v prvej polovici budúceho roka 2016 vydá GoPro svoju kvadrikoptéru. “Kvadrikoptéra bude v niektorých ohľadoch rozhodujúce GoPro príslušenstvo, “ uviedol Woodman.

Spoločnosť bude pokračovať vo svojom osvedčenom biznis modeli a okrem samotnej kvadrikoptéri bude predávať aj príslušenstvo. Woodman vysvetľuje, že umožniť používateľom letieť s ich kamerami pomôže rozviť ich predstavivosť a vďaka tomu budú mať záujem o kúpu príslušenstva, ktoré im umožní robiť zaujímavejšie zábery. Podľa Woodmana bude v čase predaja dostupný  rad súvisiacich produktov s novou kvadrikoptérou.

Otázky padli tiež v súvislosti s cenou pripravovaného produktu. Woodman naznačil, že GoPro je “spotrebiteľsky zameraná spoločnosť” takže môžeme očakávať veľmi podobné ceny, ako to je v prípade aktuálnych lídrov trhu DJI, Parrot a 3D Robotics.

Zdoj: The Verge

28.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+