MojAndroid

Spoločnosť GoPro sa pustila už dávnejšie okrem výroby odolných akčných kamier aj do biznisu s dronmi. Z ich dielne pochádzal napríklad GoPro Karma. Bohužiaľ, spoločnosť už dlhšiu dobu bojuje s poklesom ziskov a s nižším záujmom o svoju značku. Vyústilo to až tak ďaleko, že v januári 2016 prepustila 100 pracovníkov, veľké prepúšťanie mala aj v novembri 2016 a v marci 2017.

Kvôli nízkym ziskom spoločnosť momentálne opúšťa práve spomínaný trh s dronmi. Svoje rozhodnutie podala verejnosti aj cez obsiahlu tlačovú správu. Vysvetľuje že tento typ “leteckého” trhu je veľmi konkurenčný a súperenie so spoločnosťami ako DJI by už bolo extrémne náročné. Navyše, táto oblasť má momentálne veľmi nepriaznivé podmienky v Európe aj Spojených Štátoch. Obávajú sa, že by ich to ešte viac položilo na lopatky. GoPro tak prepustí 300 zamestnancov, vrátane niektorých manažérov. V dôsledku toho sa zníži aj cena GoPro Hero6 Black o 100 dolárov, teda bude stáť 399 dolárov.

V dôsledku ťažkýých časov si dokonca aj vedúci spoločnosti Nick Woodman znížil ročnú mzdu na 1 dolár a vyslovil sa, že sa nebráni predaju spoločnosti:

“Ak by bola šanca spojiť GoPro s väčšou materskou spoločnosťou, ktorá by nám pomohla poskytnúť lepšiu návratnoť investícií, privítali by sme takúto možnosť…”

Zdroj: androidpolice.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+