MojAndroid

Spoločnosť GoPro sa pustila už dávnejšie okrem výroby odolných akčných kamier aj do biznisu s dronmi. Z ich dielne pochádzal napríklad GoPro Karma. Bohužiaľ, spoločnosť už dlhšiu dobu bojuje s poklesom ziskov a s nižším záujmom o svoju značku. Vyústilo to až tak ďaleko, že v januári 2016 prepustila 100 pracovníkov, veľké prepúšťanie mala aj v novembri 2016 a v marci 2017.

Kvôli nízkym ziskom spoločnosť momentálne opúšťa práve spomínaný trh s dronmi. Svoje rozhodnutie podala verejnosti aj cez obsiahlu tlačovú správu. Vysvetľuje že tento typ “leteckého” trhu je veľmi konkurenčný a súperenie so spoločnosťami ako DJI by už bolo extrémne náročné. Navyše, táto oblasť má momentálne veľmi nepriaznivé podmienky v Európe aj Spojených Štátoch. Obávajú sa, že by ich to ešte viac položilo na lopatky. GoPro tak prepustí 300 zamestnancov, vrátane niektorých manažérov. V dôsledku toho sa zníži aj cena GoPro Hero6 Black o 100 dolárov, teda bude stáť 399 dolárov.

V dôsledku ťažkýých časov si dokonca aj vedúci spoločnosti Nick Woodman znížil ročnú mzdu na 1 dolár a vyslovil sa, že sa nebráni predaju spoločnosti:

“Ak by bola šanca spojiť GoPro s väčšou materskou spoločnosťou, ktorá by nám pomohla poskytnúť lepšiu návratnoť investícií, privítali by sme takúto možnosť…”

Zdroj: androidpolice.com

 • hop

  a v segmente kamier nepocituju konkurencny tlak? prvotna vlna go pro presla, aziati dotiahli kopie akcnych kamier takmer k dokonalosti za 1/4 az 1/5 ceny, go pro ma mozno nejake vyxytavky ktore ho odlisuju avsak stoja za ten rozdiel v cene?

  • tomas

   Povedal by som ze ano ale vacsina ludi to aj tak kupuje iba na obcasne pouzivanie a tam by som kupil radsej toho cinana.

  • Martin Sagan

   kvalita videa u GoPro je stále o triedu lepšia, hlavne farby a plynulosť dynamického obrazu … a hlavne obrovské plus, ich software, napr. Quick v mobiloch nemá obdobu, viem si nastrihať video priamo na dovolenke z lehátka :)

   • qwert

    nie je pravda co sa tyka kvality obrazu. napr runcam3 je minimalne na urovni hero5 a za 1/5 cenu. youtube pre porovnanie

 • Vlado

  Mohla by ísť cena dole :D celkom by sa mi zišiel k mojej hero6

Používateľské recenzie
Fotománia

+